Jest 9 seria zegarków Apple - ma działać 18 godzin na baterii i kosztować od 2249 zł

Newsy
Opinie: 0
Jest nowa seria zegarków Apple - ma działać 18 godzin na baterii

Apple zaprezentował nową serię swoich zegarków - Apple Watch Series 9 oraz nową edycję zegarka SE.

Klienci mogą zamówić Apple Watch Series 9 i Apple Watch SE już dziś, a w sklepach urządzenia pojawią się w 22 września.

Apple Watch Series 9 jest dostępny od 2249 zł, a Apple Watch SE – od 1299 zł.

Nowy watchOS 10 będzie dostępny dla Apple Watch Series 4 i nowszych modeli 18 września, i wymaga iPhone’a XS lub nowszego modelu z systemem iOS 17. Nie wszystkie funkcje są dostępne na wszystkich urządzeniach i we wszystkich regionach.

Wraz z zakupem Apple Watch Series 9, Apple Watch SE, Apple Watch Ultra 2 lub nowego Apple Watch Series 4 bądź nowszego modelu klienci otrzymują trzy miesiące subskrypcji Apple Fitness+.

Nowe zegarki serii Watch 9 korzystają z procesora S9, obsługują nowy, magiczny gest dwukrotnego stuknięcia i mają jaśniejszy wyświetlacz.

Dwukrotne stuknięcie kontroluje działanie głównego przycisku aplikacji, można więc w ten sposób zatrzymać minutnik, rozpocząć lub wstrzymać odtwarzanie muzyki albo włączyć drzemkę budzika. Gestem tym można także odbierać lub kończyć połączenia telefoniczne, a nawet zrobić zdjęcie za pomocą pilota aparatu na zegarku Apple Watch. Dwukrotne stuknięcie otwiera również funkcję Stos inteligentny na tarczy zegarka, a kolejne dwukrotne stuknięcie powoduje przewinięcie ekranu z widżetami.

Zegarek ma również funkcję Znajdowanie dokładne iPhone’a.

Watch 9 ma działać bez ładowarki przez pełne 18 godzin.

Maksymalna jasność wyświetlacza Apple Watch Series 9 to nawet 2000 nitów. To dwukrotnie więcej w porównaniu z Series 8.

Po raz pierwszy w historii zegarków Apple Watch zapytania do Siri mogą być przetwarzanie na urządzeniu. W przypadku zapytań niewymagających łączności z internetem, jak rozpoczynanie treningu lub nastawianie minutnika, Siri nie potrzebuje sieci komórkowej ani Wi-Fi, dzięki czemu udziela odpowiedzi szybciej i są one bardziej trafne. Dzięki wydajnemu systemowi Neural Engine funkcja Dyktowanie jest do 25 procent dokładniejsza niż na Apple Watch Series 8.

Układ SiP S9 wyposażony jest w czip z technologią Ultra Wideband (UWB) drugiej generacji, by umożliwić Znajdowanie dokładne telefonów z rodziny iPhone 15, które także mają ten sam czip. Znajdowanie dokładne przekazuje informacje o odległości i kierunku oraz przekazuje wizualne, dźwiękowe i dotykowe wskazówki umożliwiające odnalezienie zagubionego iPhone’a, nawet jeśli znajduje się on w innym pomieszczeniu.

Technologia UWB pozwala również na pogłębioną integrację zegarka Apple Watch i HomePoda. Gdy użytkownik zegarka Apple Watch znajdzie się w promieniu 4 metrów od HomePoda odtwarzającego dźwięk, na zegarku Apple Watch Series 9 uruchomi się ekran Odtwarzane, pozwalając na sterowanie multimediami. Jeśli natomiast na HomePodzie nic nie będzie odtwarzane, na wierzchu Stosu inteligentnego wyświetli się ekran sugerowanych multimediów.

Apple zaprezentowało także nową wersję Apple Watch SE z systemem watchOS 10.

Apple Watch Series 9 jest dostępny z kopertą w rozmiarach 41 mm i 45 mm wykonaną z aluminium w kolorach księżycowej poświaty, północy, srebrnym, (PRODUCT)RED oraz w zupełnie nowym kolorze różowym, a także wykonaną ze stali nierdzewnej w kolorze złotym, srebrnym lub mocnego grafitu.

Apple Watch SE jest dostępny z kopertą z aluminium w rozmiarach 40 mm i 44 mm i w połączeniu z nową opaską sportową jest neutralny węglowo.

Apple zapowiedział także nowy materiał FineWoven – wytrzymałą tkaninę typu mikrodiagonal, która w 68 procentach wykonana jest z odpadów pokonsumenckich, dzięki czemu jej produkcja jest znacznie mniej emisyjna niż obróbka skóry. Tkanina FineWoven jest w dotyku delikatna niczym zamsz. Wykonywany jest z niej karbowany pasek magnetyczny i pasek z klamrą nowoczesną.

Począwszy od dziś Apple zaprzestanie wykorzystywania skóry we wszystkich nowych produktach, także w paskach do zegarków.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: