KPRM ogłosiła przetarg na usługi telefonii komórkowej

Newsy
Żródło: KPRM
Opinie: 2

Kancelaria Prezesa Rady Ministrów ogłosiła przetarg na usługi telefonii komórkowej dla 44 urzędów centralnych. To jeden z największych i najbardziej prestiżowych kontraktów, jaki przypadnie jednemu operatorowi telefonii komórkowej. Wartość umowy szacowana jest na 29 milionów PLN, a pula kart SIM ma wynieść ok. 5,5 tysiąca. Termin rozstrzygnięcia przetargu został zaplanowany na listopad 2008 r.

Ogłoszony przez KPRM przetarg to pierwszy tego typu projekt redukcji kosztów, poprzez negocjacje umów, przeprowadzony przez urząd państwowy.
Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Tomasz Arabski przewiduje, że poprzez nowe – korzystniejsze dla urzędów umowy – budżet państwa rocznie zaoszczędzi aż 4 miliony złotych. Do tej pory nikt nie dbał o publiczne pieniądze i nie negocjował umów z operatorami, co było niekorzystne dla urzędów.
Szacowana kwota oszczędności stanowi połowę kosztów dotychczas płaconych rachunków i utrzymania aktywacji.

Nowa umowa ma gwarantować przywileje obowiązujące w przypadku każdego tak dużego klienta – lepsze stawki, bezpłatne połączenia wewnątrz sieci, duże zniżki na rozmowy. Koszty cały czas będą redukowane dodatkowo poprzez coroczną możliwość renegocjowania warunków umowy. KPRM zastrzega sobie również zmiany stawek na połączenia między operatorami w przypadku każdej regulacji rynku.

Dodatkowe działania edukacyjne dla pracowników urzędów pozwolą na dalsze cięcia kosztów. Zaoszczędzone środki zostaną przeznaczone na prowadzone przez rząd programy Orlik 2002 i Komputer dla ucznia.

Opinie:

Opinie archiwalne (2):

Komentuj

Komentarze / 2

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  badyfm pisze: 2008-07-31 15:20
  Stawiam na plusa - albo tolka banana :D:D ale bedzie jatka ofertowa :D:D
  0
 • Users Avatars Mini
  wibra pisze: 2008-07-31 18:40
  Skoro w ostatniej "wojnie" o PZU wygrała Era, to tu też ma spore szanse ! Widać, że w temacie Biznesu Era ostro napiera ! Brawo dla rządu Tuska za tego typu rozwiązania. Wcześniej Plus zgarniał kasę w podstawowych stawkach, a posłowie siedzieli w ławach sejmowych i nabijali kasę godzinami gadając o bzdurach ! Teraz to się może nie skończy, ale nas, jako obywateli to będzie mniej kosztować !!! Wreszcie !!! A Plusowi się skończy dojna krowa - czyli Społeczeństwo Polskie! Donald !!! B R A W O !!!
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: