MNI podtrzymuje prognozy na 2008 r.

Newsy
Żródło: PAP
Opinie: 0

Grupa MNI chce utrzymać w kolejnych okresach marżę EBITDA w przedziale 30-35 proc. Spółka podtrzymuje tegoroczne prognozy, zakładające wypracowanie w całym 2008 roku 225 mln zł przychodów i 65 mln zł EBITDA. Spółka oczekuje wzrostu przychodów w drugim półroczu.

W II kw. 2008 r. grupa miała 6,1 mln zł zysku netto, 8,2 mln zł zysku operacyjnego i 42,2 mln zł przychodów. Tymczasem rok wcześniej było to, odpowiednio, 931 tys. zł, 3,2 mln zł i 42 mln zł. Po dwóch kwartałach zysk netto firmy wzrósł do blisko 9 mln zł z 4,2 mln zł przed rokiem, EBIT wzrósł do 12,7 mln zł z 6,4 mln zł, a przychody podniosły się do 85,4 mln zł z 84,2 mln zł.

"W drugim kwartale pokazaliśmy bardzo dobre wyniki, przede wszystkim w obszarze zysków i rentowności. W zakresie przychodów nie ma dramatycznych wzrostów, ale wynika to z tego, że wypowiedzieliśmy nierentowne kontrakty. Oczekujemy wzrostu przychodów w drugim półroczu" - powiedział na konferencji prasowej Piotr Majchrzak, prezes MNI.

Jak poinformował prezes, część partnerów, z którymi spółka rozwiązała umowy ze względu na niskie marże, powraca do negocjacji i być może dojdzie do ponownego podpisania umów, na korzystniejszych dla MNI warunkach.

Spółka planuje rozwijać telewizje iTV, przygotowywać nowe formaty, by zwiększyć udział iTV w rynku telewizyjnym. Pracuje też nad projektami związanymi z wykorzystaniem narzędzi mobilnych do celów telewizyjnych. Nie wyklucza, że wspólnie z innym podmiotem wystartuje w przetargu na telewizję w telefonach komórkowych.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: