Najnowsze telefony GSM Motoroli 

Newsy
Opinie: 45

Motorola przedstawiła ostatnio pięć nowych telefonów. Widać już wyraźnie, że zbliżające się szybko wprowadzenie UMTS'u zaczęło wywierać swój wpływ na konstrukcje najnowszych modeli telefonów GSM. Amerykańska firma postawiła, w swoich nowych produktach, na pakietowy transfer danych. Aż 4 z 5 modeli obsługują GPRS. To początek nowego trendu na rynku. Każdy z najnowszych produktów Motoroli ma trafić do innej grupy użytkowników. 

Telefony Talkabout 191 oraz Talkabout 192 mają umocnić jej pozycję na rynku telefonów dla użytkowników niezaawansowanych i klientów systemów prepaid. Seria V jest przeznaczona dla osób oczekujących telefonów zaawansowanych technicznie a zarazem reprezentacyjnych. Jej przedstawicielami są V66 oraz V120. Smartphone Accompli 008 to propozycja skierowana do biznesmenów i menadżerów. Wszystkie te telefony, poza Talkabout 191, wyposażone są w funkcję korzystania z szybkiego pakietowego przesyłu danych GPRS. Mogą one korzystać z WAP'u oraz przesyłania i odbierania e-maili poprzez GPRS.

 

Początkujący użytkownicy
Oba najnowsze modele Talkabout zostały skonstruowane z myślą o niezaawansowanych użytkownikach, którzy potrzebują prostego w użyciu i niezawodnego telefonu. Telefon taki musi też być tani. Telefony te spełniają wszystkie te warunki. W sprzedaży pojawią się w III kwartale br.

 

Talkabout 191
Jest to bardzo mały telefon (wymiary 106 x 40 x 15 mm). Będzie on dostępny na rynku w 3 kolorach: Khaki, Lilia oraz Apricot. Telefon jest prosty w obsłudze, a w menu posiada animowane ikony. Jest wyposażony również w wybieranie głosowe. Jak podaje producent, może on pracować ponad 120 godzin w stanie czuwania i można przy jego użyciu przeprowadzić rozmowę trwająca 5 godzin.

Posiadacz Talkabout 191 będzie mógł wybrać jedne z 20 dostępnych w telefonie dzwonków, z których 5 będzie mógł poddać samodzielnej edycji. Telefon posiada oczywiście przeglądarkę WAP w standardzie 1.1 oraz słownik pomocny przy wpisywaniu sms'ów.
Jak zauważono szybko po premierze telefonu (patrz zdjęcie), posiada on zbyt blisko siebie położone przyciski klawiatury, co może powodować problemy i błędy podczas wybierania numeru, czy pisania sms'ów.

 

Talkabout 192
192 jest telefonem o bardziej "rasowym" wyglądzie zewnętrznym. Poprawę wyglądu uzyskano dzięki zastosowaniu wbudowanej w korpus telefonu antenie. Kolory obudowy są subtelne: Magic Black, Flannel Grey oraz Silver Ghost. Poza tym istnieje możliwość wymiany przedniego panelu, na dowolny przez siebie wybrany. Czas czuwania wg Motoroli: 167 h, maksymalny czas rozmowy: 3h 20m. 

Także 192 posiada animowane, graficzne menu oraz wszystkie inne funkcje dostępne w modelu 191. Poza tym obsługuje on GPRS. W celu odbierania pakietów danych może on łączyć maksymalnie 3 kanały GSM, co odpowiada prędkości przesyłu 40,2 kbit/s. 

 

Coś więcej dla wymagających

Telefony reprezentacyjne
Model V66 to następca popularnego modelu V50. Jego waga to jedynie 79 gramów. Jest to aparat 3 systemowy obsługujący GSM 900/1800 oraz GSM 1900. Charakteryzuje się on szczególnie eleganckim design'em oraz przyjemną kolorystyką. Górna, ozdobna część obudowy telefonu (patrz zdjęcie), jest wymienna. Pod nią umieszczona jest karta SIM. 

W stanie czuwania telefon wytrzymuje 120 h, maksymalny czas rozmowy wynosi, wg producenta, 3 h. Dostępny będzie w 3 wersjach kolorystycznych: Radar blue, Silver oraz Champagne .
Telefon posiada 32 różne dźwięki dzwonków, dostępne dla użytkownika. Książkę adresową umożliwiającą dokonanie 500 wpisów. Istnieje tez możliwość nagrania do 3 minut notatek głosowych. Zawartość pamięci telefonu, można synchronizować z komputerem PC. Telefon, jest bardzo dobrze wykonany i wykończony.

V120 to drugi telefon "przykuwający wzrok". Waży tylko 90 gramów. Czas czuwania: 150 h. Maksymalny czas rozmowy: 5h. Telefon posiada dodatkowe funkcje, których nie ma w V66. Począwszy od możliwości grupowego wysyłania sms'ów, poprzez wbudowanego klienta e-mail, na zintegrowanym odtwarzaczu plików MP3 skończywszy.

Trzeba wspomnieć, że oba telefony, wyposażone są w przeglądarkę WAP w standardzie 1.1. Oba obsługują GPRS. V66 może wykorzystywać 1 kanał GSM do wysyłania oraz 4 kanały do odbierania danych. V120 wykorzystuje 1 kanał do wysyłania i 3 kanały do odbierania.

 

Do pracy
Accompli 008 to pierwszy Smartphone wyprodukowany przez Motorolę. W sklepach ma pojawić się zaraz po targach CeBIT. Czas standby w jego przypadku wynosi 145 h, zaś maksymalny czas rozmów 4,5 h. Obsługuje się go poprzez ekran dotykowy, chroniony specjalną klapką. Pisanie na nim, może odbywać się w sposób tradycyjny, poprzez wybór liter z wyświetlonej klawiatury.

Może on też rozpoznawać odręczne pismo swego właściciela. "Telefon" posiada wbudowanego klienta poczty e-mail oraz umożliwia wysyłanie i odbieranie faksów. W telefonie można, podobnie jak na komputerze klasy PC, instalować oprogramowanie innych producentów. Posiada on oczywiście, wbudowaną, przeglądarkę WAP oraz przeglądarkę normalnego interenetu. Obsługuje tez GPRS, ale dokładnych szczegółów technicznych przesyłania danych Motorola jeszcze nie ujawniła. Pełna personalizacja oraz synchronizacja z komputerem PC jest dokonywana przy użyciu oprogramowania Motoroli - TrueSync.

Opinie:

Opinie archiwalne (45):

Komentuj

Komentarze / 45

Dodaj komentarz

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: