PLAY chce współpracować z Info-TV-FM

Newsy
Żródło: PAP
Opinie: 2

W 2009 roku P4 zamierza zainwestować co najmniej 500 mln zł w rozwój infrastruktury telekomunikacyjnej - poinformował agencję PAP członek zarządu ds. strategii i rozwoju P4 Jacek Niewęgłowski. Dodał, że w 2008 r. inwestycje spółki wyniosły ok. 500 mln zł. Podczas konferencji Niewęgłowski odniósł się też do zakończonego przetargu na operatora DVB-H. Niewęgłowski powiedział, że to, czy operatorem będzie spółka czterech operatorów, czy niezależna firma, to dla P4 "wszystko jedno".

"Naszym najistotniejszym celem było to, żeby sam multipleks i pasmo nie zostały zawłaszczone przez jednego z operatorów komórkowych, po to, by zagwarantować niedyskryminację (...) detalistów, którzy będą kupowali, a potem sprzedawali swoim klientom usługę" - powiedział i podkreślił, że udało się to osiągnąć. "Wygląda na to, że operatorem multipleksu zostanie podmiot niezależny od operatorów komórkowych, co powinno gwarantować niedyskryminacyjny, równy dostęp na transparentnych zasadach. Pozostaje tylko mieć nadzieję, że zwycięzca tego przetargu znajdzie pieniądze na uruchomienie (hurtowo - PAP) tej usługi. (...) My jako P4 jesteśmy potencjalnym detalistą na rynku" - zaznaczył.

W przetargu firma Info-TV-FM  zobowiązała się, że od momentu otrzymania rezerwacji w ciągu trzech miesięcy uruchomi hurtową sprzedaż usługi. W tym czasie zamierza zbudować odpowiednią infrastrukturę - system umożliwiający produkcję sygnału DVB-H, maszty radiowe, nadajniki i anteny. Jak powiedział PAP Niewęgłowski, jeśli spółce uda się to zrobić w tym terminie, telewizja mobilna znajdzie się w ofercie P4 do końca 2009 roku.

Opinie:

Opinie archiwalne (2):

Komentuj

Komentarze / 2

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  spiro pisze: 2009-03-18 22:45
  słuszne podejście, jak nie możesz kogoś pokonać to się do niego przyłącz. są spore szanse że dvb-h zawita i do nas i dzięki temu zrównamy się z albanią :)
  0
 • Users Avatars Mini
  TrustNoOne pisze: 2009-03-19 01:38
  Dobrze by bylo. :) Oby tylko te anteny nie siadaly tak jak jest obecnie w Plusie, ze siadaja powoli w calej Polsce ich przekazniki i sa problemy z lacznoscia nie tylko w Plusie ale i w Play z tego co wiem (ci co lacza sie przez BTS Plusa). No ale pomysl dobry. :)
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: