Pogotowie Świętego Mikołaja odwiedzi 10 miast Polski

Newsy
Opinie: 1
W dniu wczorajszym na konferencji prasowej

1 grudnia rozpocznie się coroczna akcja Pogotowie Świętego Mikołaja. Jej celem jest przygotowanie i dostarczenie świątecznych upominków dla dzieci z najbardziej potrzebujących rodzin. W ramach akcji odbędą się imprezy plenerowe w 10 miastach Polski, połączone ze zbiórką pieniędzy
i zabawek. Uruchomiona zostanie także linia bezpłatna 0 800 24 12 00, za pośrednictwem której będą zbierane adresy dzieci potrzebujących pomocy Mikołaja z Pogotowia. Tegoroczne Pogotowie Świętego Mikołaja
- przygotowane przez Fundację Radia Zet, Radio Zet oraz Telekomunikację Polską S.A. - jest już ósmą edycją akcji.

Radio Zet i Telekomunikacja Polska S.A. zapraszają wszystkich chętnych do przyłączenia się do akcji Pogotowie Świętego Mikołaja. Pogotowie spełnia prośby składane w imieniu dzieci, które często nie spodziewają się, że dostaną świąteczny upominek.

Od 1 do 18 grudnia w największych miastach Polski zorganizowanych zostanie 10 imprez plenerowych Pogotowia Świętego Mikołaja. Podczas trzygodzinnych imprez prowadzona będzie zbiórka pieniędzy, słodyczy i zabawek. Konto Pogotowia zasilą także wpływy z licytacji limitowanej serii pamiątkowych portfeli oraz upominków przygotowanych przez Telekomunikację Polską S.A. Z okazji akcji TP S.A. wyda również milion egzemplarzy okolicznościowych kart telefonicznych z 25 jednostkami.

Licytacje na imprezach plenerowych Pogotowia Świętego Mikołaja poprowadzą reporterzy Radia Zet Irek Bieleninik i Robert Bernatowicz, którym będą pomagali zaproszeni goście – popularni aktorzy, piosenkarze i sportowcy. Znakiem rozpoznawczym imprez Pogotowia będzie ustawiona przy scenie sześciometrowa nadmuchiwana postać niebieskiego Mikołaja, który jest w logo akcji. W każdym z 10 miast na trasie Pogotowia Świętego Mikołaja w akcji wezmą udział miejscowi harcerze, którzy przygotują i rozniosą paczki z zebranymi podczas imprez zabawkami.

Plenerowe imprezy połączone ze zbiórką pieniędzy i zabawek dla Pogotowia Świętego Mikołaja odbędą się w:

Opolu – w piątek, 1 grudnia, w godz. 15.00-18.00 (na Rynku),

Krakowie – w sobotę, 2 grudnia, w godz. 12.00-15.00 (na Rynku Głównym),

Katowicach – w niedzielę, 3 grudnia, w godz. 12.00-15.00 (na Rynku – przed Domem Prasy),

Wrocławiu – w piątek, 8 grudnia, w godz. 15.00-18.00 (na Rynku),

Poznaniu – w sobotę, 9 grudnia, w godz. 12.00-15.00 (na placu Wolności),

Szczecinie – w niedzielę, 10 grudnia, w godz. 12.00-15.00 (na placu przy hotelu Radisson),

Łodzi – w piątek, 15 grudnia, w godz. 15.00-18.00 (w Pasażu Schillera),

Gdańsku – w sobotę, 16 grudnia, w godz. 12.00-15.00 (na Długim Targu, przy pomniku Neptuna),

Warszawie – w niedzielę, 17 grudnia, w godz. 12.00-15.00 (na placu

Zamkowym),

Toruniu – w poniedziałek, 18 grudnia, w godz. 15.00-18.00 (na Rynku).

Zainteresowani wsparciem Pogotowia Świętego Mikołaja mogą także wpłacać pieniądze na konto akcji: Fundacja Radia Zet, Kredyt Bank PBI S.A. I Oddział Warszawa 15001012-156172-121010088948. Do akcji mogą przyłączać się również firmy i instytucje. Nazwy firm, które wzięły udział w akcji będą wymienione na antenie Radia Zet w specjalnych spotach.

1 grudnia uruchomiona zostanie linia bezpłatna 0 800 24 12 00, za pośrednictwem której będą zbierane dane dzieci z potrzebujących rodzin. Aby wspomóc Pogotowie Świętego Mikołaja wystarczy zadzwonić i podać nazwisko, wiek oraz adres wybranej osoby wraz z krótkim uzasadnieniem. Podobnie jak w ubiegłych latach - 23 grudnia na antenie Radia Zet znani artyści będą telefonicznie zbierali nazwiska i adresy potrzebujących. W poprzednich edycjach w Studiu Pogotowia Świętego Mikołaja gościli m. in. Krystyna Janda, Kora Jackowska, Anna Seniuk, Cezary Pazura, Michał Żebrowski, Wojciech Malajkat i Jan Kobuszewski.

Organizatorzy akcji planują przygotowanie dwudziestu tysięcy paczek ze słodyczami i pluszowymi zabawkami, które będą rozsyłane do dzieci od 10 grudnia. W Pogotowiu Świętego Mikołaja bierze udział firma kurierska Stolica, która dostarczy świąteczne paczki. Obsługą numeru infolinii Pogotowia Świętego Mikołaja zajmą się pracownicy firmy Bancom.

Opinie:

Opinie archiwalne (1):

Komentuj

Komentarze / 1

Dodaj komentarz

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: