Solorz chce przejąć Sferię

Newsy
Żródło: Puls Biznesu
Opinie: 4

Zygmunt Solorz-Żak podpisał wstępną umowę kupna udziałów w Sferii. "Wystąpiliśmy do urzędu antymonopolowego o zezwolenie na przejęcie kontroli nad operatorem" — powiedział Pulsowi Biznesu Zygmunt Solorz-Żak. Do tej pory Zygmunt Solorz-Żak kontrolował bezpośrednio 10 proc. udziałów w Sferii. Pozostałe należały do Wiaczesława Smołokowskiego i Grzegorza Jankielewicza z J&S oraz znanego biznesmena Jacka Szymońskiego. "Objęcie udziałów nastąpi przez podwyższenie kapitału" — zapowiada Zygmunt Solorz-Żak.

Sferia po uzyskaniu pozwolenia na działalność mobilną chce objąć zasięgiem 70 proc. powierzchni kraju, docierając do 90 proc. mieszkańców. Sferia mówiła dotychczas, że będzie potrzebowała na to 300 mln zł. "Mogę jedynie powiedzieć, że zdobywamy duże fundusze, które pozwolą zrealizować nasze plany" — mówi Damian Grabiński, rzecznik prasowy Sferii. "Jestem zainteresowany usługami telewizyjnymi, mediami elektronicznymi i telekomunikacją. W te sektory chcę inwestować. Chodzi o interaktywność" - informuje Zygmunt Solorz-Żak.

Opinie:

Opinie archiwalne (4):

Komentuj

Komentarze / 4

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  mirekb pisze: 2008-07-21 11:21
  polsat cyfrowy jako mvno moze jak narazie sukcesu nie osiagnie ale z siecia sferii moze byc ciekawiej,solorz zak mysli tez o mobilnej tv a moze o transmisji danych wcdma(sferia na tym chyba pracuje jak pamietam).napewno mu sie uda.oby nie interaktywnie
  0
 • Users Avatars Mini
  pnyczaj pisze: 2008-07-21 12:02
  No ale w tym układzie Sferia musi pożucić amerykański system CDMA w którym teraz działa telefonia "stacjonarna" (tak naprawdę jest to telefonia mobilna z numerem stacjonarnym) bo telefonów GSM/CDMA praktycznie nie ma.
  0
 • Users Avatars Mini
  przemec pisze: 2008-07-21 13:48
  a tak z innej beczki, to ciekawi akcjonariusze...niezla ekipa, nie powiem od czego... j&s, Szymonski.
  0
 • Users Avatars Mini
  wicher pisze: 2008-07-21 20:24
  Tak, ciekawa grupa.
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: