TP S.A. zamierza zostać inwestorem strategicznym w Wirtualnej Polsce - komunikat

Newsy
Żródło: TP S.A.
Opinie: 1

Telekomunikacja Polska S.A. zamierza nabyć pakiet większościowy (51%) Wirtualnej Polski i uzyskać kontrolę nad Zarządem i Radą Nadzorczą WP. Decyzja o nabyciu przez TP S.A. udziałów spółki zarządzającej największym portalem w Polsce pozwoli umocnić pozycję Grupy Kapitałowej TP S.A. na rynku usług internatowych. Transakcja zostanie zrealizowana do końca czerwca br.

TP S.A. - największy polski operator telekomunikacyjny, CNT, wiodąca polska spółka internetowa, prowadząca jeden z największych w kraju portali Wirtualna Polska oraz Prokom Internet, kontrolowana przez największą polską firmę informatyczną Prokom Software S.A., dokonały ustaleń negocjacyjnych warunków inwestycji TP S.A.
w Wirtualną Polskę, na podstawie których strony podpiszą ostateczną umowę. Planowana struktura transakcji zakłada uzyskanie przez TP S.A. udziału w Wirtualnej Polsce w wysokości 50% kapitału zakładowego plus jedna akcja przez objęcie akcji nowej emisji oraz nabycie części wyemitowanych już akcji Wirtualnej Polski. Pozostałe akcje pozostaną w posiadaniu obecnych akcjonariuszy Wirtualnej Polski. 

 

POWSTAJE LIDER NA POLSKIM RYNKU INTERNETOWYM

Dzięki tej transakcji, która będzie jedną z największych transakcji w sektorze internetowym w Polsce i w regionie Europy Centralnej i Wschodniej, powstanie najsilniejsza na rynku firma internetowa.  Połączy ona strategiczną pozycję TP S.A. w segmencie ISP z wiodącą pozycją Wirtualnej Polski pośród portali.

Połączenie oferowanych przez TP S.A. usług dostępowych i przesyłu danych za pośrednictwem protokołów internetowych z zapewnianymi przez Wirtualną Polskę wiodącymi treściami internetowymi, usługami gospodarki elektronicznej i innymi usługami świadczonymi za pośrednictwem internetu, zapewnią obu spółkom wzrost przychodów związany z efektem synergii oraz pozwolą na zajęcie wiodącej pozycji na polskim rynku internetowym.

Na podstawie uzgadnianych warunków, TP S.A. zamierza uzyskać kontrolę nad Zarządem i Radą Nadzorczą Wirtualnej Polski.  Zamiarem TP S.A. jest jednakże zachowanie obecnego kierownictwa spółki, które, jak oczekuje TP S.A., będzie nadal rozwijać Wirtualną Polskę w perspektywie najbliższych kilku lat.

Transakcja ta musi zostać zaakceptowana przez odpowiednie organy (m.in. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów) oraz władze zaangażowanych w nią spółek.

J.P. Morgan pełnił w transakcji rolę wyłącznego doradcy finansowego TP S.A., doradcą finansowym Wirtualnej Polski był natomiast ABN AMRO.

Opinie:

Opinie archiwalne (1):

Komentuj

Komentarze / 1

Dodaj komentarz

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: