Wyniki grupy kapitałowej PPWK za II kw. br.

Newsy
Żródło: PPWK
Opinie: 1

Grupa Kapitałowa PPWK w II kwartale 2008 r. wypracowała przychody ze sprzedaży w wysokości 32,1 mln zł, co oznacza 571-procentowy wzrost w porównaniu z analogicznym okresem roku 2007. Porównując minione półrocze do pierwszych 6 miesięcy roku 2007 przychody Grupy wzrosły aż o 938 procent. Zysk operacyjny wyniósł 0,9 mln zł wobec 0,6 mln zł w II kwartale 2007 r.

- Obserwujemy rozwój wszystkich obszarów, w których działa Grupa PPWK – mówi Andrzej Ziemiński, Prezes Zarządu PPWK. -Wzrasta sprzedaż zarówno map i przewodników Copernicus oraz cyfrowych danych mapowych, jak i aplikacji i urządzeń do nawigacji GPS. Z satysfakcją obserwuję rezultaty osiągane przez spółki zależne. Kolejne kwartały dowodzą słuszności przyjętej strategii rozwoju Grupy.

Zysk netto w II kwartale 2008 r. wyniósł blisko 0,7 mln zł. Jego spadek względem analogicznego okresu w roku minionym związany jest z lokowaniem w 2007 r. przejściowych nadwyżek finansowych, wynikających z ubiegłorocznej emisji akcji.

Sprawozdanie Grupy PPWK za miniony kwartał obejmuje konsolidację spółek PPWK, El2, Neotel Communications Polska, Długie Rozmowy, Red Lab oraz PKD.

- Należy zauważyć, iż konsolidacja metodą pełną Neotela przeprowadzana jest dopiero od 1 czerwca 2008 r. Pełny wpływ tej prężnie rozwijającej się i perspektywicznej spółki na wyniki całej Grupy będzie widoczny dopiero w III kwartale – mówi Grzegorz Esz, Wiceprezes Zarządu PPWK.

Wysoką dynamikę wzrostu zysku netto odnotowała spółka El2 – wypracowanie przez nią zysku na poziomie 0,7 mln zł oznacza 254-procentową zmianę w porównaniu z II kw. 2007 r. Wynik ten jest efektem realizacji istotnych projektów na rzecz takich klientów jak Citibank Handlowy (uruchomienie systemu lokalizacji bankomatów dla klientów banku), Heineken, PTC Era czy Amrest (kampanie marketingu mobilnego). Spółka realizowała również produkcję i dystrybucję tapet i animacji na potrzeby promocji Fiat Auto Poland, Cadbury Wedel oraz Royal Unibrew, a także wdrożyła nową perspektywiczną usługę lokalizacyjną.

Trwa proces łączenia spółek Neotel Communications Polska oraz Długie Rozmowy. Z ich połączenia powstanie istotny gracz na rynku telekomunikacyjnym. Na przełom września i października zarządy obu spółek zaplanowały ogłoszenie oficjalnego planu połączenia.

- Neotel i DRSA już od miesięcy prowadzą wspólną działalność operacyjną, której istotnym efektem jest wspólna polityka wobec klienta. Zwieńczeniem tego procesu – po zakończeniu synergii kosztowej – będzie formalne połączenie w jedną spółkę, które planowane jest na I kwartał 2009 r. – mówi Grzegorz Esz, Wiceprezes Zarządu PPWK.

Neotel odnotował 89-procentowy wzrost zysku netto w porównaniu z II kw. 2007 r., przekraczając 1,1 mln zł. Spółka w minionym kwartale pozyskała liczne grono nowych abonentów detalicznych, uruchamiając jednocześnie świadczenie usług telekomunikacyjnych na bazie WRL. Neotel wypracował przychody ze sprzedaży na poziomie 4,5 mln zł. Są one o 17 proc. wyższe niż w porównywalnym kwartale 2007 r.

Wzrost przychodów odnotowała również spółka Długie Rozmowy (36 proc.), która w II kwartale 2008 r. uzyskała dużą dynamikę pozyskiwania klientów biznesowych z obszaru małych i średnich przedsiębiorstw, a także osiągnęła istotny wzrost APRU dla klienta detalicznego, równocześnie notując wzrost sprzedaży dla usług hurtowych.

Opinie:

Opinie archiwalne (1):

Komentuj

Komentarze / 1

Dodaj komentarz
  • Users Avatars Mini
    Sierra pisze: 2008-08-13 14:10
    Imponujące wzrosty, szkoda tylko ze nie powiedzieli, że porównują się do danych kiedy cześć spółek zależnych nie była jeszcze przyłączona do PPWK.
    0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: