Samsung Galaxy S8 i S8+ - specyfikacja, zdjęcia, ceny

Newsy
Opinie: 15

Samsung zaprezentował dziś swoje najnowsze smartfony: Galaxy S8 i Galaxy S8+.

Jeśli chcecie zamówić Samsunga Galaxy S8 w przedsprzedaży to możecie to zrobić tutaj

 

Zapis wideo konferencji prasowej:

 

O godzinie 18.00 rozpoczęła się przedsprzedaż, która potrwa do 19 kwietnia. Osoby decydujące się na zakup, otrzymają telefony na 8 dni przed oficjalnym startem sprzedaży w sklepach. Zwykła sprzedaż Galaxy S8 i Galaxy S8+ rozpocznie się 28 kwietnia.

Ceny smartfonów:

  • Samsung Galaxy S8 kosztuje 3499 zł,
  • Samsung Galaxy S8+ kosztuje 3949 zł.

Galaxy S8 oraz Galaxy S8+ zostały wyposażone w ekran Infinity: odpowiednio w wersjach 5,8 cala oraz 6,2 cala. Telefon jest pokryty  z przodu i z tyłu szkłem Corning Gorilla Glass 5

Oba smartfony zostały wyposażone w dwa aparaty: przedni o rozdzielczości 8 MP i ogniskowej F1.7 z inteligentnym autofokusem, a także tylny – z matrycą 12 MP F1.7 Dual Pixel.

W obu urządzeniach wykorzystano procesor wykonany w technologii 10 nm. Telefony obsługują także LTE i Wi-Fi z prędkością do 1 Gbps.

Galaxy S8 oraz Galaxy S8+ korzystają z Samsung Knox. Telefon zabezpiecza skaner odcisków palców, skaner tęczówki i twarzy. Sposób uwierzytelnienia zależy od wyboru użytkownika.

Galaxy S8 oraz Galaxy S8+ to także:

  • Wodoodporność i pyłoszczelność w klasie IP68
  • Obsługa kart MicroSD do 256 GB
  • Always On Display, na którym można sprawdzić godzinę lub ważne notatki, bez konieczności aktywacji całego urządzenia
  • Szybkie ładowanie, także bezprzewodowe

Najnowsze smartfony firmy Samsung będą dostępne w kolorach: Black Sky, Orchid Grey i Arctic Silver. Kolejny kolor - Coral Blue - będzie dostępny w Polsce przez jakiś czas tylko w Orange.

Pełna specyfikacja techniczna smartfonów dostępna jest poniżej.

 

Galaxy S8 oraz Galaxy S8+ współpracują z nowym Gear VR. Mogą również łączyć się z nową kamerą Gear 360 i nagrywać sekwencje wideo w jakości 4K i w technologii sferycznej (360 stopni), a także wykonywać zdjęcia w rozdzielczości 15 MP. Szczegółowe dane dotyczące kamery znajdują się poniżej.

Razem ze smartfonami wprowadzono nowe rozwiązanie Samsung DeX. Jest to stacja dokująca, kompatybilna ze smartfonami Galaxy S8 i Galaxy S8+. Umożliwia korzystanie z telefonu tak, jak gdyby był on komputerem stacjonarnym. Przeprojektowany interfejs systemu Android został zoptymalizowany pod kątem klawiatury i myszki. Oferuje możliwość pracy na wielu oknach o regulowanej wielkości, dostęp do menu kontekstowego, a także stacjonarną wersję przeglądarki internetowej.

Aby rozpocząć pracę, wystarczy włożyć smartfon Samsung do stacji dokującej DeX, podłączonej do zewnętrznego monitora poprzez kabel HDMI. Później wystarczy połączyć z Samsung DeX klawiaturę i myszy. Dostępne są trzy możliwości dołączenia urządzeń peryferyjnych: Bluetooth, USB lub podczerwień. Po podłączeniu smartfonu do stacji dokującej DeX telefon jest chroniony przez platformę bezpieczeństwa Samsung Knox.

Stacja Samsung DeX ma dwa wejścia USB 2.0, Ethernet oraz USB typu C. Oferuje również technologię szybkiego ładowania adaptacyjnego (AFC).

W Galaxy S8 oraz Galaxy S8+ zastosowano aplikację Samsung Connect, która upraszcza zarządzanie wszystkimi urządzeniami za pośrednictwem jednej, zintegrowanej aplikacji. Użytkownicy mogą teraz łatwo aktywować urządzenia działające w ramach IoT, wykorzystując do tego trzyetapowy proces konfiguracji.

W zestawie z Galaxy S8 oraz Galaxy S8+ użytkownicy znajdą również nowe słuchawki AKG.

Samsung uruchomił także program Guard S8. Jest to pakiet usług dla nabywców smartfonów Galaxy S8 oraz Galaxy S8+:

  • dedykowana infolinia dla użytkowników Galaxy S8 i S8+, dostępna pod numerem 801 880 888 oraz zdalną pomoc techniczną (remote support).
  • pakiet usług serwisowych, dostępnych po rejestracji na stronie (www.guards8.samsung.pl). W jego ramach, użytkownicy mogą skorzystać z opcji szybkiej naprawy telefonu: maksymalnie do 2 godzin w wybranych punktach serwisowych, bądź wymiany wadliwego smartfonu w przypadku uszkodzeń przewidzianych w gwarancji, w modelu typu door-to-door w odbiorze i w dostawie (program SWAP). Maksymalnie w ciągu 2 dni roboczych od daty zgłoszenia usterki kurier odbierze od użytkownika uszkodzony smartfon i wyda produkt zamienny. Ta opcja ochrony aktywna jest przez rok od daty oficjalnego rozpoczęcia sprzedaży. Ponadto użytkownik zyskuje dodatkowy rok gwarancji na produkt.

Jeśli chcecie zamówić Samsunga Galaxy S8 w przedsprzedaży to możecie to zrobić tutaj

Specyfikacja smartfonów Samsung Galaxy S8 i Galaxy S8+:

Specyfikacja Samsung Gear 360 (2017):

Galeria:

Jeśli chcecie zamówić Samsunga Galaxy S8 w przedsprzedaży to możecie to zrobić tutaj