Alcatel-Lucent ma nowego szefa

Newsy
Żródło: Alcatel-Lucent
Opinie: 0

Rada Nadzorcza Alcatela-Lucenta zaaprobowała w dniu wczorajszym wybór Philippe Camusa na przewodniczącego rady nadzorczej (non-executive chairman) z dniem 1 października 2008 roku. Ben Verwaayen został mianowany dyrektorem generalnym (CEO) i dołączy także do rady nadzorczej firmy.

Philippe Camus, lat 60, jest narodowości francuskiej i na stałe mieszka w Stanach Zjednoczonych. Był zastępcą dyrektora generalnego w Aeronautic Defense and Space Company (EADS) i kierował dużą, globalną firmą z branży zaawansowanych technologii. Jest także współzarządzającym partnerem w Lagardère, międzynarodowej grupie medialnej i partnerem w Evercore Partners, firmie inwestorskiej i doradczej z Nowego Jorku.

Ben Verwaayen, lat 56, jest narodowości holenderskiej i posiada bogate, wieloletnie doświadczenie zdobyte w branży telekomunikacyjnej i IT. Był dyrektorem generalnym w BT od lutego 2002 roku do 1 czerwca 2008 roku. Przedtem piastował także funkcję wiceprezesa zarządu firmy Lucent Technologies w Stanach Zjednoczonych, do której dołączył we wrześniu 1997 roku. Do tego momentu pracował przez 9 lat w KPN w Holandii jako prezes i dyrektor odpowiedzialny za spółkę córkę – operatora PTT. Wcześniej związany był z ITT, poprzednikiem Alcatela.

Biuro Bena Verwaayena będzie się mieściło w centrali firmy w Paryżu.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: