Comp S.A. broni www.idea.pl

Newsy
Żródło: Comp S.A.
Opinie: 11

Comp S.A., integrator systemów informatycznych, dokonał przeniesienia i aktualizacji systemu zabezpieczającego w firmie Centertel. System zaporowy CheckPoint VPN-1 4.1 wraz z modułem niezawodnościowym StoneSoft Firewall FullCluster 2.0 zainstalowano w celu ochrony przed niepowołanym dostępem do serwerów sieci korporacyjnej, jak również głównego serwera webowego (www.idea.pl), z którego korzystają klienci. Nowa platforma sprzętowa oparta na serwerach Sun Enterprise 220R zastąpiła poprzednią Sun Ultra 60. Zainstalowany przez COMP system operacyjny Solaris 7 wraz z oprogramowaniem Solstice DiskSuite 4.2 zarządza platformą sprzętową zapewniając stabilne i bezpieczne środowisko uruchomieniowe dla systemu zaporowego.

Rozwiązanie klastrowe, zrealizowane na bazie dwóch, zsynchronizowanych węzłów, zapewnia bezpieczeństwo systemu, ponieważ w przypadku uszkodzenia jednego węzła drugi przejmuje jego funkcje (umożliwia odbudowanie sesji TCP/IP oraz VPN). Jednocześnie dostępność dwóch firewalli umożliwia równomierną dystrybucję obciążenia, znacznie redukując spowolnienie obiegu informacji w sieci, a tym samym zwiększa wydajność rozwiązania. Dodatkowymi korzyściami są możliwość rozbudowy o kolejne węzły (skalowalność), tolerancja na błędy, możliwość upgradu bez zatrzymywania systemu, a także przezroczystość systemu z punktu widzenia użytkowania aplikacji sieciowych.

Opinie:

Opinie archiwalne (11):

Komentuj

Komentarze / 11

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  Jarecki pisze: 2001-07-27 15:32
  Kilka uzytecznych informacji dla hakeruff, przed atakiem ;-) ?
  0
 • Users Avatars Mini
  styniu pisze: 2001-07-27 16:42
  Taaa, a bramka SMS jak nie dzialala, tak nie dziala :-( ..jak zwykle zreszta..
  0
 • Users Avatars Mini
  Piotr pisze: 2001-07-27 18:22
  Kiedy bedzie w koncu dzialac poprawnie bramka SMS. Mam juz tego dosc.
  0
 • Users Avatars Mini
  Bartek pisze: 2001-07-27 20:15
  Lepiej napisali by DUŻYMI literami na stronie, że nie mogą poradzić sobie lub nie chcą umożliwiać wysyłania SMS-ów z sieci i niech ją poprostu zlikwidują!!! To przynajmniej nie będzie mnie (i nie tylko) drażniło, że jest brmka, która nie chodzi.
  0
 • Users Avatars Mini
  Jacek pisze: 2001-07-27 21:18
  Bo Idea sobie w %%&*^$# leci z bramką. Niech się walą na ryja, ja właśnie z tego powodu od nich odchodzę. To są $$%*&&*^ amatorzy ! Problem się pojawił na jesieni 2000 roku, a te barany jeszcze go nie rozwiązały. Przecież to niebawem rok minie, a ja ciągle słyszę w BOKu „nasi technicy pracują nad tym...” TO JEST KPINA JAKAŚ !!! Nie ma to jak Plus...
  0
 • Users Avatars Mini
  Giewont pisze: 2001-07-28 17:34
  ta bramka jest THE BEST. wysylam smsa i dochodzi jak sa dobre wiatry po jednym dniu. Rewelacja. Era sie poprawila ale dokleja jakies badziewiaste reklamy, zeby chociaz mozna jeszcze bylo napisac wiecej niz 160 znakow, mozna bylo by to jeszcze przecierwpic. Obiektywnie patrzac najlepsza bramke ma, mial i jak narazie bedzie mial PLUS
  0
 • Users Avatars Mini
  obibok pisze: 2001-07-28 22:12
  Ale narzekacie, i tak jak wysyłacie z bramkito i tak nic za to nie płacicie to już byście skończyli, wystarczy że jakieś debile zaczną wysyłać sms-a z bramki non stop 10 wiadomości to się zapycha czy wy nic nie możecie zrozumieć. Nie da się wam wytłumaczyć tylko narzekać potraficie. Kupcie se taki telefon w kisku i bedziecie mieli spokój zero rachunków a telefon do paska można przypiąc.
  0
 • Users Avatars Mini
  Jacek pisze: 2001-07-29 16:22
  Obibok, zgadzam się z Tobą że czasem jakiś debil dorwie się i wysyła SMS bez opamiętania ale od tego to bramka się tak od razu nie zapycha. Przez bramkę plusową też pewnie wariaci czasem wysyłają wiadomości „hurtowo”, ale jakoś ww. bramka PLUSowa „czkawki” nie dostaje i pracuje stabilnie. Zaznaczam iż także jest bezpłatna (jeśli to tak można tłumaczyć, bo wiadomo przecież że za to płacą Abonenci Plusa...). Jak więc wytłumaczysz nieudolność techników z Idei ?
  0
 • Users Avatars Mini
  Bejker pisze: 2001-07-29 16:35
  Giewont: jeśli chcesz wysłać SMSa z bramki ERY bez reklamy to wyślij go z dowolnego telefonu w sieci ERA GSM. Tam pod bramką dokładnie tak pisze... CAŁKIEM NIEZŁY SMS'gate!!! Naprawdę nie wiem co chcecie od bramki IDEA - dla mnie jest w porządku - działa zawsze... wtedy kiedy akurat nie mam już nic do wysłania. Raczej pogadajcie z waszym dostawcą usług internetowych!!! Top ranking bramek SMS PL: 1. PLUS gsm 2. IDEA 68. śćEra gsm (w kategorii bez-timerów). ...ktoś powiedział w TV że Era jest moja, ale się grubo pomylił...
  0
 • Users Avatars Mini
  obobok pisze: 2001-07-31 00:38
  Do Jacka Ale zauwaz że jednak IDEA jest najmłodszą i najmniejszą z sieci dzaiłających w naszym kraju, i jeżeli już ma coś robić to wiadomo że będzie to trwało dłużej. Obczaj jakie koszty musieli ponieść na rozwój infrastruktury, a jeżeli chodzi o bramkę jest to usł. mniej istotna niż zasięg, jakbys się czuł kiedy może ktoś do Ciebie wysłac SMS-a z bramki ale ty go nie możesz odebrać bo jesteś poza zasięgiem. Tak samo było z SMSC w IDEII odkąd jest nowe centrum nie ma problemów z SMS-ami, przynajmniej ja nigdy nie miałem.
  0
 • Users Avatars Mini
  Jacek pisze: 2001-07-31 20:57
  Do OBOBOK'a Weź także pod uwagę, ża Idea to TPSA, czyli największe i najdłuższe doświadczenie w telekomunikacji, myślę że z kapitałem to oni też nie mają raczej problemów... A jak jesteśmy przy nowym (sprawnie działającym) SMSC w IDEII to jesteś niesamowitym Szczęściarzem, naprawdę zazdroszczę Ci, reszta użytkowników internetowej bramki, - pewnie także ! Jakoś Wszyscy mają problemy z wysłaniem SMS'a z bramki Idei. Powiedz lepiej, jak Ty to robisz, chętnie posłuchamy !
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: