Ekosystem urządzeń Samsung - lata świetlne przed wszystkimi

Akcje partnerskie
Żródło: Samsung
Opinie: 17

Akcja partnerska

Jeszcze do niedawna każde urządzenie elektroniczne miało swoją dedykowaną funkcję: aparat fotograficzny robił zdjęcia, w aucie służyła nam dedykowana nawigacja samochodowa, telefon komórkowy tylko dzwonił i wysyłał wiadomości SMS. Często w kieszeni nosiliśmy odtwarzacz MP3. Aby obejrzeć zdjęcia, trzeba było je najpierw skopiować na komputer za pomocą kabla. Aby je udostępnić, trzeba było z komputera wysłać je mailem. Wszystkie interakcje pomiędzy urządzeniami wymagały wiedzy użytkownika, czasu i odpowiednich kabli. Ekosystem urządzeń nie istniał. Czasy się jednak zmieniły, zmieniły się także nasze urządzenia oraz sposób w jaki wzajemnie się komunikują ułatwiając nam życie.

Urządzeń, które mają jedną funkcję z każdym dniem jest coraz mniej. Prawie każde z nich łączy się z internetem, albo bezpośrednio, albo za pośrednictwem smartfona, do którego jest podłączone. Żadne urządzenie, ani żadna funkcja nie istnieją już w próżni, same dla siebie.
Dziś jeśli słuchamy muzyki, to znaczy, że możemy ją strumieniować z internetu, mając dostęp do kilkudziesięciu milionów utworów, a odtworzyć ją możemy zarówno w smartfonie, jak i na telewizorze, czy bezprzewodowo przesłać do domowego zestawu audio. Zdjęcia edytujemy zaraz po zrobieniu, nie sięgając do komputera, a następnie udostępniamy publicznie, bądź tylko znajomym. Zdjęcie zamknięte w odciętym od świata aparacie fotograficznym miało by dziś znacznie mniejszą dla nas wartość. Sprawnie działający ekosystem zaczął odgrywać dla klientów znacznie większą rolę. Chcemy, aby synchronizacja, wymiana danych, kopie bezpieczeństwa odbywały się szybko, sprawnie, bezproblemowo i najlepiej bez naszego udziału. Mamy przez to więcej czasu dla siebie.

Chociaż standardy zapewniają podstawy komunikacji pomiędzy urządzeniami różnych producentów, to zwykle spójny ekosystem pozwala na znacznie więcej, oferując nowy, wyższy poziom synergii. Nie ma wątpliwości, że najbardziej wszechstronny i kompletny ekosystem oferuje Samsung.

Ekosystem Samsung Galaxy

Smartfony serii GALAXY

Smartfon jest najbardziej osobistym urządzeniem, jakie posiadamy. Mamy go zawsze przy sobie i jest on kluczowym elementem w kontakcie z innymi. Smartfony Galaxy to przede wszystkim świetny design, doskonałe kamery, najlepsze ekrany oraz doskonała współpraca wewnątrz całego ekosystemu innych urządzeń tego producenta.

Najnowsza seria Galaxy S7 może się pochwalić osiągami, których nie tak dawno nie powstydziłby się bardzo mocny komputer osobisty. Galaxy S7 jest około 30% szybszy od poprzedniego modelu, ma jeszcze więcej pamięci (4GB), a jego możliwości graficzne są aż o 64% lepsze. Bateria w modelu S7 edge ma pojemność 3600 mAh! Telefon wspiera także ultraszybkie ładowanie przewodowe i bezprzewodowe. To prawdziwe technologiczne cacko.

Nic więc dziwnego, że to właśnie smartfon jest centrum ekosystemu – ma największe możliwości i zwykle mamy go w kieszeni. To z nim dane będą synchronizować smartwatch'e i opaski sportowe. Smartfon może pełnić pilota do każdego sprzętu Samsunga - poczynając od telewizora, przez sprzęt audio, na klimatyzacji kończąc. Nie trzeba wstawać z fotela, wystarczy wyjąć telefon z kieszeni i uruchomić odpowiednią aplikację.

Tablety Samsung Galaxy Tab

Tablet jest idealnym uzupełnieniem smartfona w domu i w podróży. Większy ekran sprzyja jeszcze wygodniejszej konsumpcji mediów - można komfortowo oglądać filmy, przeglądać strony, magazyny i czytać e-booki. Podobnie jak smartfony, tablety Samsunga szczycą się najlepszymi ekranami na rynku, wykonanymi w technologii Super AMOLED. To właśnie one mają rewelacyjny kontrast, jasność i nasycenie kolorów. Kto raz używał ekranu Super AMOLED, ten nie będzie chciał już w swoim urządzeniu innego.
Zarówno tablety, jak i smartfony działają pod kontrolą najnowszych wersji systemu Android z nakładką TouchWiz. Oprogramowanie jest regularnie aktualizowane, również we współpracy z polskim operatorami.

Kamera Samsung Gear 360

Kiedy mówimy o ekosystemie, to głównym celem jest rozszerzenie funkcjonalności bazowych urządzeń. Kamera nagrywająca obraz w 360 stopniach jest pierwszym przykładem jak można to doskonale zrobić. Samsung Gear 360 pozwala nagrywać filmy, które obejmują całe pole widzenia, dookoła, ze wszystkich stron. Oglądający nagrania z kamery Gear 360 może samodzielnie rozglądać się na boki, a nawet zobaczyć, co znajdowało się za nagrywającym. Na tej samej zasadzie można zrobić zdjęcia o rozdzielczości 30 megapikseli. Oczywiście panoramę można zrobić również smartfonem, jednak robiona klatka po klatce, z wielu ujęć, nie da się posklejać w ruchomym otoczeniu, gdy dookoła chodzą ludzie, jeżdżą samochody, lub gdy widać np. fale na morzu. Gear 360 rozwiązuje ten problem i oferuje najlepszą na rynku wśród rozwiązań konsumenckich jakość filmów 360. Wszystkie ujęcia można oczywiście przesłać do smartfona i portalu Youtube. Wideo 360 jest również bardzo istotne dla systemu rzeczywistości wirtualnej Samsung Gear VR, ale o tym za chwilę.

Zegarki i opaski Samsung Gear

Branżą, która obecnie rozkwita jest rynek urządzeń wearables. Monitorują one nasze treningi, spacery, sen, motywują nas do jeszcze większego wysiłku, ale także sprawiają, że po prostu większą uwagę kierujemy na nasze zdrowie i kondycję fizyczną. To także świetne urządzenia dla fanów serwisów społecznościowych – ułatwiają obsługę powiadomień, które często nas po prostu w ciągu dnia zasypują.

Samsung rozwija własny system dedykowany urządzeniom ubieralnym – Tizen. Dzięki temu w pełni kontroluje dostosowanie oprogramowania do urządzenia na którym ma działać. Pozwala to na lepszą optymalizację, co w praktyce oznacza dłuższe działanie na baterii i płynniejszą pracę, co jest szczególnie istotne w przypadku niewielkich urządzeń noszonych na ręku.

Samsung może się pochwalić pełnym portfolio urządzeń ubieralnych. Samsung Gear S2 jest najbardziej zaawansowanym zegarkiem na rynku, który ma bardzo intuicyjną obsługę za pomocą naprawdę wygodnego pierścienia wokół wyświetlacza. Smartwatch pozwala na zaawansowaną interakcję, włącznie z odpisywaniem na wiadomości tekstowe i dyktowaniem odpowiedzi. Dzięki okrągłemu ekranowi ma elegancki, klasyczny wygląd.
W ofercie jest także opaska sportowa Gear Fit 2, która pozwala odbyć trening bez konieczności zabierania ze sobą smartfona. Pomimo, że Gear Fit 2 waży zaledwie 30 gramów, posiada wbudowany GPS i czujnik tętna. Zakrzywiony ekran nadaje sportowy wygląd i sprawia, że Gear Fit 2 jest wygodny w użyciu.

Wszystkie dane z urządzeń wearables są wysyłane bezpiecznie do naszego smartfona, ale także do chmury. Jesteśmy więc pewni, że nie zostaną bezpowrotnie stracone. Renoma największego producenta smartfonów sprawia, że mamy pewność, że nasze dane są odpowiednio zabezpieczone przed dostępem nieuprawionych osób.

Akcesoria Samsung

Akcesoriów do smartfonów jest oczywiście znacznie więcej. Ponownie, użytkownik ma do wyboru wiele możliwości. W ofercie koreańskiego producenta znajduje się szereg słuchawek bezprzewodowych serii Level, dwa modele douszne oraz dwa modele nauszne, zapewniające komfort i wysoką jakość dźwięku. Są też wyjątkowe Gear IconX, słuchawki bez kabla, które składają się tylko z elementu wkładanego do ucha i pozwalają dzięki wbudowanemu akcelerometrowi i czujnikowi pulsu monitorować wysiłek podczas biegania.
W ofercie są także bezprzewodowe głośniki dedykowane smartfonom - Level Box. Same smartfony Galaxy można wyposażyć w rozmaitego rodzaju etui, także takie z wbudowaną dodatkową baterią, inne z fizyczną klawiaturą z przyciskami. Dzięki temu możliwa jest personalizacja urządzenia do potrzeb użytkownika. Tego nie oferują klientom mniejsi producenci smartfonów.

Aplikacje autorskie

Samsung zdaje sobie sprawę, że sam sprzęt nie gwarantuje pełnego sukcesu. Dlatego chce zadbać również o aplikacje, które w przypadku smartfonów grają bardzo istotną rolę. W tym celu producent uruchomił własny sklep z aplikacjami Samsung Galaxy Apps, w którym ma pełną kontrolę nad jakością, jak i może skrócić do minimum czas potrzebny do aktualizacji aplikacji do nowszych wersji. Samsung ma w swoim portfolio szereg aplikacji wysokiej jakości. S Health służy do monitorowania naszego zdrowego trybu życia (wysiłek fizyczny, dieta itp.). SideSync pozwala natomiast na zarządzanie telefonem wprost z komputera, włącznie z wyświetleniem w oknie dokładnej kopii ekranu telefonu i umożliwieniu odpisywania na wiadomości tekstowe za pomocą dużej klawiatury.

Do smartfonów i tabletów dołączane są Galaxy Gifts, czyli płatne aplikacje i usługi firm trzecich przez określony czas dostępne za darmo tylko dla użytkowników urządzeń Galaxy. Może to być roczna subskrypcja wersji pro serwisu do zapisywania artykułów z sieci, darmowe audiobooki, e-booki, darmowy okres w serwisie strumieniującym muzykę lub subskrypcja dla aplikacji monitorującej sport. Dzięki temu użytkownik ma szansę w pełni wykorzystać możliwości swojego urządzenia, których inaczej by nie odkrył. Tego typu ofert nie ma żaden inny producent.

Wirtualna rzeczywistość Samsung Gear VR – bardzo ważna cześć ekosystemu Galaxy

Wirtualna rzeczywistość to najważniejszy trend najbliższych lat. Pierwsze urządzenia udowodniły już, że koncepcja, o której mówi się co najmniej od lat 90 ubiegłego wieku faktycznie działa i nie jest tylko gadżetem.

Pierwszą firmą, która podjęła temat wirtualnej rzeczywistości i wzbudziła tym ogromne zainteresowanie był Oculus, który najpierw odniósł wielki sukces na platformie Kickstarter, a potem został zakupiony przez Facebooka. Samsung nawiązał współpracę właśnie z Oculusem i jako pierwszy producent sprzętu mobilnego zaprezentował własne rozwiązanie VR dla urządzeń mobilnych. Korzystając z własnych możliwości produkcyjnych i doświadczenia Oculusa w VR zaprezentował również rozwiązanie najlepsze. Podczas gdy konkurencyjny Google Cardboard, to kartonowe pudełko, do którego można wsunąć telefon, to Gear VR to pełnoprawne gogle do wirtualnej rzeczywistości. Są wygodne i izolują od otoczenia, eliminując światło, które mogłoby przeszkadzać. Gogle mają własne czujniki, gładzik do sterowania funkcjami oraz przycisk wstecz. Pozwalają ładować telefon w trakcie korzystania z VR i uruchamiają aplikację Oculus automatycznie po instalacji smartfona we wnętrzu.

Oprogramowanie dostarcza zarówno zdjęcia jak i filmy, w których można się swobodnie rozglądać na wszystkie strony. Jest sklep Oculus, który pozwala zakupić aplikacje i gry VR. Słowem jest kompletne środowisko, które u konkurencji dopiero powstaje. Bez wątpienia Gear VR nie ma na chwilę żadnej konkurencji. Warto również w tym miejscu przypomnieć kamerę Gear 360, która może nagrywać filmy i robić zdjęcia, które następnie będzie można obejrzeć w wirtualnej rzeczywistości np. w swoim domu. Poszczególne elementy ekosystemu uzupełniają się i dają nowe możliwości. Użytkownik nie tylko może podziwiać treści przygotowane przez Oculus, ale także stworzyć własne.

Wirtualna rzeczywistość będzie coraz szerzej i częściej wykorzystywana. Polskie studio The Farm 51 z Gliwic przygotowało wirtualny spacer po Czarnobylu specjalnie pod kątem Samsung Gear VR. Odwzorowali otoczenie dzięki fotogrametrii - robiąc setki tysięcy zdjęć pomieszczeń i generując z nich otoczenie w pełnym trójmiarze, po którym można swobodnie rozglądać się, a także swobodnie się przemieszczać. To unikatowy projekt, do którego będą mieli posiadacze urządzeń serii Galaxy.

Ekosystem może być jeszcze szerszy!

Dobry ekosystem nie kończy się na oczywistych powiązaniach, takich jak smartwatch, czy słuchawki bezprzewodowe, lecz wykracza znacznie dalej.

Standardem jest dzisiaj możliwość bezprzewodowego przesyłania obrazu ze smartfonu do smart TV. Ułatwia to pokazywanie zdjęć i filmów nagranych telefonem, bez konieczności podłączania kabli czy kopiowania. Samsung poszedł jednak znacznie dalej. Po pierwsze pozwala sterować wszystkimi funkcjami telewizora z poziomu telefonu, włączając w to korzystanie z klawiatury ekranowej. W telewizorach znajdziemy także możliwość przesłania obrazu z telewizora do smartfona, dzięki czemu, gdy użytkownik ogląda mecz transmitowany na żywo, nie ominie go żadna akcja, gdy wyjdzie z pokoju.
Co dla wielu może być jeszcze mniej oczywiste, ekosystem to również sprzęt AGD. Samsung ma w swojej ofercie modele pralek, które mogą być obsługiwane z poziomu naszego Samsunga Galaxy. Oznacza to, że można zaprogramować pranie, śledzić jego przebieg i otrzymać powiadomienie, że pranie zostało ukończone, bez względu na to, gdzie znajduje się użytkownik. Pozwala to włożyć pranie do pralki i uruchomić je dopiero w drodze z pracy do domu, żeby po powrocie było od razu gotowe do wyjęcia i rozwieszenia. Takie usługi wymagają naprawdę dopracowanych rozwiązań i standardów.
Na podobnej zasadzie działa klimatyzacja, którą można sterować z poziomu aplikacji na smartfonie, ustalając temperaturę i intensywność chłodzenia gdziekolwiek jesteśmy, chłodząc mieszkanie tuż przed powrotem do domu. Programowanie klimatyzacji z poziomu telefonu z dotykowym ekranem jest po prostu wygodniejsze, niż za pomocą niewielkiego ekranu i kilku przycisków na samym urządzeniu.

Nawet samochód może komunikować się już z naszym smartfonem Galaxy. Wystarczy podłączyć specjalne urządzenie Samsunga do portu OBD II (On-Board Diagnostics) znajdującego się pod kierownicą w aucie, aby otrzymywać na żywo informacje dotyczące dynamiki jazdy oraz ostrzeżenia o potencjalnych problemach. Dodatkowe informacje pomogą nauczyć użytkownika bardziej ekologicznej jazdy.

Bezpieczeństwo ekosystemu - Samsung KNOX

Im większy ekosystem, tym większe znaczenie odgrywa jego bezpieczeństwo. Zwłaszcza jeśli smartfony mają być również wykorzystywane w środowisku enterprise. Tutaj odpowiedzią jest Samsung KNOX. Aplikacja kompatybilna z wybranymi urządzeniami Samsunga (to rozwiązanie zarówno sprzętowe, jak i programowe) pozwala wydzielić szyfrowaną przestrzeń, w której będą znajdowały się wybrane pliki i aplikacje. Pozwala to pogodzić wykorzystanie telefonu do celów służbowych i prywatnych, bowiem oba środowiska nie mieszają się ze sobą w żaden sposób. Korporacja może zarządzać bezpieczeństwem swoich danych, ale nie ma dostępu do danych prywatnych właściciela telefonu. We wdrożeniu KNOX przez przedsiębiorców pomaga program Samsung Enterprise Alliance.

Bardzo niedaleka przyszłość - Samsung Pay w Polsce

Skoro mamy już kompletny ekosystem urządzeń i zabezpieczeń, ostatnim elementem jest możliwość płacenia telefonem. Samsung Pay to najbardziej zaawansowany system płatności mobilnych. Pozwala dodać karty bankowe do telefonu w formie wirtualnej. Każda transakcja jest zabezpieczona odciskiem palca użytkownika. Dzięki temu jest to rozwiązanie równie szybkie jak karta zbliżeniowa, ale bezpieczniejsze.

Samsung Pay pozwala płacić zbliżeniowo, ale co jest całkowicie wyjątkowe na tle konkurencji, potrafi również komunikować się ze starymi terminalami płatniczymi, które wymagały przeciągnięcia paska magnetycznego karty bankowej i nie obsługują płatności zbliżeniowych. W Polsce starych terminali płatniczych jest stosunkowo niewiele, ale w Stanach Zjednoczonych wciąż stara technologia dominuje. Samsung Pay w Polsce ruszy w najbliższych miesiącach.

Podsumowanie

Ekosystem urządzeń Samsung jest bezkonkurencyjny i to na dwóch najważniejszych obszarach jednocześnie. Po pierwsze jest najbardziej kompletny. Oferuje bardzo bogate portfolio urządzeń, od smarfonów z najwyższej półki, przez zegarki i opaski, wirtualną rzeczywistość, kamerę 360, aż na pralkach i klimatyzacji kończąc. Daje to komfort, gdy rozpoczynając budowę ekosystemu we własnym domu lub naszej firmie. Taka perfekcyjna współpraca elektronicznych gadżetów oszczędza czas i pieniądze, które wydamy na konfigurację niesprawdzonych systemów.
Po drugie, Samsung w większości kategorii sprzętowych z osobna jest bezkonkurencyjny. Może pochwalić się najlepszymi smartfonami, najlepszym rozwiązaniem mobilnego VR, najlepszą kamerą 360 stopni i najlepszym smartwatchem. Konkurencji będzie niezwykle ciężko próbować konkurować na tak wielu polach jednocześnie, skoro nawet w przypadku samych smartfonów koreański producent wciąż zwiększa dystans do konkurencji, prezentując coraz bardziej zaawansowane rozwiązania. Do najlepszego ekranu i najwyższej wydajności dołączył ostatnio najlepszy aparat i wykonanie z najwyższej półki. Poprzeczkę jeszcze wyżej podniósł Note 7.

Chcąc budować ekosystem w firmie, czy w domu, Samsung oferuje nam najlepszą i najbezpieczniejszą platformę.

 

 

Opinie:

Opinie archiwalne (17):

Komentuj

Komentarze / 17

Dodaj komentarz
  • Users Avatars Mini
    Martin pisze: 2016-08-06 21:08
    Brawo Samsung;)
    -9
  • Users Avatars Mini
    wojciech.piechocki pisze: 2016-08-07 21:49
    W temacie ekosystem rzeczywiscie miazdza konkurencję :-)
    -6
  • Users Avatars Mini
    PLANET pisze: 2016-08-08 13:03
    Może mają najnowocześniejszy, ale już nie najbardziej efektywny. Apple, lubić ich czy nie lubić (a ciężko lubić za część spraw), potrafi wycisnąć zdecydowanie największą marżę. Nie da się ukryć, że koń pociągowy czyli iPhone dobrze uzupełnia się z Makówkami mobilnymi i stacjonarnymi, a wprowadzenie iCar (czy jak to tam będzie się zwać) otworzy kolejne możliwości, choć zobaczymy jak ich pójdzie. Pewne sektory nie są aż tak dynamiczne, mimo że jest na nie akcent (iWatch, ewentualnie też iPad). Sprzedaż z AppStore przynosi ogromne zyski. Dokładając do tego aktualną pozycję rynkową można (niestety) przyznać, że mają ogromne możliwości wpływania na rynek. Tak czy owak, konkurencja jest, to najważniejsze.
    1
  • Users Avatars Mini
    wojciech.piechocki pisze: 2016-08-08 16:51
    ale Apple w wirtualnej rzeczywistosci nie ma....w gadzetach w domu tez nie...w telewizorach tez nie....
    -5
  • Users Avatars Mini
    Anonimusz pisze: 2016-08-09 09:30
    Kolejny sponsorowany. Całe R&D Samsunga to hala, na której rozkładają sprzęty konkurencji, kopiują i dodają niebieski LED. Ekosystem? Jeśli można połączyć JEDEN flagowy model telefonu z modelem TV z tego samego roku, to nie jest ekosystem, tylko koreańska kupa. Samsung nie posiada ekosystemu, tylko duzo zabawek i gadżetów. Jedyny ekosystem, który obecnie istnieje na świecie to ekosystem Apple (przynosi kasę). Ekosystem, czyli posiadając kilka ich urządzeń z kilku ostatnich lat (10?) można korzystać z integracji między nimi przy konsumpcji treści i ustawienia odpowiednio się zsynchronizują i przeniosą. W Szajsungu brak. Google goni, ale nieudolnie.... Nie mylcie technologii z funkcjonalnością!
    14
  • Users Avatars Mini
    J pisze: 2016-08-09 18:13
    ktoś przeczytał dalej niż pierwszy akapit?
    2
  • Users Avatars Mini
    Roberto pisze: 2016-08-09 19:25
    Ten artykuł to nic innego jak marketingowy bełkot pokazujący jedynie, że Samsung traktuje swoich klientów jak idiotów: 1. Smarfony serii Galaxy; dużo droższe w stosunku od konkurencyjnych produktów o podobnej / indentycznej specyfikacji i w zamian brak wsparcia (wiele błędów programowych nie zostaje usuniętych). Sporo telefonów nawet ze średniej półki pozostaje bez jakichkolwiek aktualizacji. Ciekawym przykładem podejścia Samsunga jest Galaxy Alpha (SM-G850F) w swoim czasie zaliczany do topowych produktów Samsunga, który otrzymał jedynie aktualizację do Lollipopa i to jedynie w wersji 5.0.2, w czasie gdy LG G4 otrzymywał aktualizację do wersji 6.0 (Marsmallow)! W telefonach Samsung aby odebrać MMS-a należy włączyć dane komórkowe („bezcenne w roamingu”), aby zaktualizować widet pogody lokalizacja musi być włączona. W LG nie ma takiej potrzeby! Kopię zapasową w Samsungach robimy na koncie Google lub Samsunga. Zamiast dublować rozwiązania, lepiej byłoby pójść śladami LG, gdzie firmowa aplikacja pozwala na pełny backup w pamięci urządzenia lub na karcie pamięci i jest to dobre uzupełnienie do kopii Google. W kwestii aktualizacji Samsung powinien uczyć się od LG, gdzie G2 i G3 dostały kolejno dwie wyższe wersje Androida. Tańsze telefony tego producenta też są aktualizowane do wyższej wersji. W swoim czasie zmorą S3 mini i S4 były puchnące baterie. W telefonach na gwarancji, jeśli minęło 6 m-cy od zakupu w polskich serwisach baterie nie były wymieniane na wolne od wad. W S7 użyto tyle kleju, że wymiana baterii (i nie tylko) jest bardzo utrudniona. W konkurencyjnych „nierozbieralnych” produktach czasem wystarczy odkręcić dwie śrubki np. koło portu USB, aby bez problemu wyjąć „wnętrze” telefonu i wymienić baterię. Polecam także zerknąć na polskie ceny serwisu Huawei i porównać je z serwisem Samsunga. Wypuszczenie kolejnych wersji tego samego modelu z okrojoną specyfikacją to przykład umiejętnego „golenia” z kasy nieświadomych klientów. Przykład S5 i S5 Neo. Cena S5 Neo była nieznacznie niższa od S5 przy zdecydowanie słabszej specyfikacji. LG G3 na mocniejszą specyfikacją od S5 Neo i jest przy tym tańszy. I to mają być te lata świetlne przed konkurencją? 2. Tablety Samsung; pisanie, że działają pod kontrolą najnowszych wersji Androida jest zwykłą ściemą! 3. Zegarki i opaski; konkurencja też je ma w swojej ofercie! 4. Akcesoria Samsung; w ofercie konkurencji też są i najczęściej w dużo lepszych cenach! 5. Aplikacje autorskie; sklep Samsung Apps to nic innego jak gorsza i uboższa wersja sklepu Google Play. Dodatkowa aplikacja, która zaśmieca system. Aplikacji firm trzecich w telefonach Samsunga faktycznie jest dużo, jednak ich użyteczność niejednokrotnie pozostawia wiele do życzenia. I tu można zgodzić się z artykułem: takiego śmietnika nie robi żaden szanujący się producent! 6. Wirtualna rzeczywistość Samsung Gear VR – bardzo ważna; może w przyszłości, ale aktualnie jest to rozwiązanie niszowe. 7. Bezpieczeństwo ekosystemu - Samsung KNOX; do tego typu zapewnień należy podchodzić z dystansem. W swoim czasie izraelscy naukowcy wykryli lukę w Samsung Knox. 8. Bardzo niedaleka przyszłość - Samsung Pay w Polsce; usługa jeszcze nie wprowadzona (w Polsce), a Samsung Pay został już złamany: http://www.dobreprogramy.pl/Samsung-Pay-zlamany-tokeny-wydobyte-wiec-Koreanczycy-wydaja-zabawne-oswiadczenia-prasowe,News,75330.html 9. Podsumowanie; zwykle dużo drożej niż u konkurencji, a ze wsparciem i serwisem bywa różnie. Ogólnie moim skromnym zdaniem produkty są przereklamowane i nie mają na tyle innowacyjnych rozwiązań, które tłumaczyłyby wyższe ceny. I na pewno nie są to lata świetlne przed konkurencją - Samsungowi gratuluję dobrego samopoczucia!
    11
  • Users Avatars Mini
    bez nicka pisze: 2016-08-09 20:48
    mój S5 mini polska wersja open nadal ma Kit Kata i nawet nie otrzymała żadnej z obiecanych przez Samsunga comiesięcznych aktualizacji bezpieczeństwa. Jednym słowem lata świetlne za konkurencją!!!
    4
  • Users Avatars Mini
    grześ pisze: 2016-08-09 22:31
    # Roberto, w szajsungu baterie puchną nawet w nówkach telefonach: http://samsungomania.pl/samsung-galaxy-s6-u-klienta-z-spuchnieta-bateria.html Szajsung będąc lata świetlne przed konkurencją ułatwia swoim klientom wymianę baterii poprzez zastosowanie unikalnego patentu z samootwieralnymi obudowami. ;)
    3
  • Users Avatars Mini
    wojciech.piechocki pisze: 2016-08-10 09:14
    no prosze ...ile hejterow :-) a jakie macie telewizory w domu? rozumiem, ze smartfony tez Samsunga...zmusili Was do zakupu?..... mam note 4 od 2 lat i jest to naprawde sprzet, na ktorym mozna polegac...
    -7
  • Users Avatars Mini
    PIOTRUŚ PAN pisze: 2016-08-10 12:15
    Rozumiem, że Pan Redaktorek wziął kasę za artykuł sponsorowany, bo miał do tego prawo. Nie rozumiem postawy Pana Redaktorka w postach. Czy hejtem jest opisywanie prawdy niewygodnej dla korporacji? Panie Redaktorku proszę się nie kompromitować kolejnymi wpisami. Znacznie lepiej wychodzi Panu rozpakowywanie kolejnych pudełek. Ze swojej strony dodam, że politykę samsunga cechują najgorsze nawyki korporacyjne: ogłupiająca reklama np. w postaci bajek pisanych w artykułach sponsorowanych, próba wpływu poprzez szantaż na niezadowolonych klientów: http://www.telix.pl/artykul/nokia-ofiaruje-telefon-wlascicielowi-spalonego-galaxy-s4-3,58528.html , czy sposób sprzątania kolejnych wpadek przez marketingowców tej firmy, który sam mówi za siebie. Opisywane w poście wyżej problemy z puchnącymi bateriami miały odzwierciedlenie w wielu doniesieniach dotyczących samozapłonu telefonów Samsunga, a firma w ramach maksymalizacji zysku zamiatała ten temat pod dywan. A skoro Pan Redaktorek wspomniał o telewizorach to polecam link: http://kontakt24.tvn24.pl/wielka-wpadka-samsunga,3059747,ugc I ja też się zapytam się przewrotnie: czy są to te lata świetlne przed konkurencją?
    2
  • Users Avatars Mini
    wojciech.piechocki pisze: 2016-08-10 17:27
    @PIOTRUŚ PAN nie wiem czym sie zajmujesz poza hejtem w necie, ale zrob cos naprawde duzego...wybuduj km autostrady, postaw dom, badz szefem duzej firmy i sprawdz, czy wszystko Ci sie udaje...czy nie miales wpadek zadnych, nie popelniles bledow...itd.... i teraz pomnoz to przez wielkosc Samsunga...i sobie odpowiedz na pytanie, czy jest firma, ktora nie ma takich rzeczy w historii..firmy motoryzacyjne, apple, rzady panstw....wiem, ze jak Ty bys tym wszystkim rzadzil to by bylo inaczej...a reklamy twojej firmy, by byly zupelnie inne niz obecne reklamy wszystkich koncernow...bo Ty wiesz jak ten swiat poprawic...Ten artykul nie mowi o tym, ze Samsung ma najlepsze na swiecie produkty bez wad..on mowi, ze kupujac sprzet u jednego producenta jest latwiej je laczyc, wymieniac dane itd....i ze Samsung ma takie porfolio...a
    -3
  • Users Avatars Mini
    PIOTRUŚ PAN pisze: 2016-08-11 14:42
    @wojciech.pechocki, proponuję zapoznać się z definicją słowa „hejter” i nie obrażać osób, które mają odmienne zdanie od Pana Redaktorka. Odnoszę wrażenie, że Pan Redaktorek ma problemy za zrozumieniem treści artykułu sponsorowanego oraz zamieszczonych pod nim komentarzy. Ponadto jestem pod wrażeniem postawy Pana Redaktorka, ponieważ przeglądam różne portale technologiczne i na szczęście dziennikarze lub redakcje najczęściej zachowują pewien dystans i nie umieszczają swoich wypowiedzi czy też poglądów pod tego typu publikacjami. Są jednak redakcje, które z obawy przed utratą potencjalnych wpływów z reklamy potrafią się poniżyć. Do której grupy należy Pan Redaktorek? Wpadki zdarzają się najlepszym i trudno ich uniknąć przy globalizacji produkcji oraz ze względu na nieunikniony udział kooperantów w finalnym produkcie. Jednak sposób ich rozwiązywania świadczy o kulturze organizacyjnej i biznesowej danego przedsiębiorstwa. Niestety w samsungu z tym bywało najczęściej kiepsko. Przykładem są wpadki z bateriami kilku producentów, którzy potrafili przyznać się do błędów nagłaśniając akcje ich wymiany także po gwarancji, natomiast samsung pokazywał swój stosunek do klientów nie uznając wymiany w czasie obowiązywania gwarancji na urządzenie twierdząc wbrew doniesieniom mediów, że problemu nie ma, lub też, że bateria jest po 6 miesięcznej gwarancji! Pozostawię bez komentarza inny przypadek korporacyjnej arogancji: http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/samsung-zatajal-dane-o-toksycznych,192,0,2137280.html W ostatnim czasie w ramach darmowej aktualizacji próbowałem zaktualizować Windows 8 do 10 w dwóch dwuletnich laptopach samsunga należących do dwóch popularnych serii. Niestety operacja nie powiodła się w ostatnim etapie aktualizacji tj. konfiguracji urządzenia. Wsparcie techniczne Microsoft rozłożyło ręce bo samsung stosował nietypowe rozwiązania, natomiast wsparcie techniczne samsunga z rozbrajającą szczerością stwierdziło, że wymienione przeze mnie modele nie posiadają wsparcia Windows 10 ze strony firmy samsung co może rodzić dalsze komplikacje! Dodam, że do tej pory nie miałem żadnych problemów z aktualizacjami na starszych laptopach (nawet 6 letnich) takich marek jak Asus, Toshiba, HP czy Lenovo. Ekosystem tworzą nie tylko dodatkowe akcesoria, ale także polityka w zakresie serwisu oraz wsparcie w postaci aktualizacji oprogramowania. We współczesnym świecie smart fon niejednokrotnie stanowi elektroniczny portfel i przechowujemy w nim coraz więcej wrażliwych danych przez co wsparcie w postaci aktualizacji oprogramowania nie jest bez znaczenia. Tymczasem z aktualizacjami w samsungu bywa różnie, o czym wspomniały także inne osoby komentujące powyższy artykuł. samsung uważa, że jest lata świetlne przed konkurencją, jednak w najważniejszych dla przeciętnego użytkownika aspektach (ceny, serwis, oprogramowanie) powinien coraz częściej brać przykład z konkurencji.
    3
  • Users Avatars Mini
    Zyga pisze: 2016-08-12 16:34
    Jaki bełkot marketingowy. Jedynie co miażdży Samsung konkurencję to reklama i marketing i złodziejstwo patentów. W domu nic nie mam Samsunga i nic nie chce. A jak dostanę za darmo to zaraz sprzedam. Omijam szerokim łukiem produkty koreańskie.
    0
  • Users Avatars Mini
    Anonimusz pisze: 2016-08-18 16:30
    Nawiązując do poprzedniego wpisu: od firmy Samsung mam "w domu" lodówkę, piekarnik, telewizor i telefon (s7e). Nie nazywam tego ekosystemem, bo jedyna ekosystemowa funkcjonalność przyszła dzięki google chromecast. Produkty w dobrych cenach (za wyjątkiem s7e), ale absolutnie NIE innowacyjne. A kasa na marketing grubo przebija Apple.
    5
  • Users Avatars Mini
    paris pisze: 2016-08-19 11:20
    Naprawdę trzeba mnóstwo tupetu, żeby zbieraninę przypadkowych rozwiązań kupionych na rynku nazywać ekosystemem. Samsung sprzedaje urządzenia z trzema różnymi systemami operacyjnymi (Android, Windows, Tizen), z których dwa w całości pochodzą od zewnętrznych dostawców i są zupełnie generyczne (każdy może produkować smartfona z Androidem i peceta z Windowsem). Jasne, Samsung jest gigantem jeśli chodzi o produkcję sprzętu, ma doskonale zintegrowany łańcuch dostaw, wydaje kosmiczne pieniądze na marketing i promocję. Nie znaczy to jednak, że jego produkty pasują do siebie bardziej, niż pasują do siebie Cola i szklanka kupione w tym samym Tesco.
    6
  • Users Avatars Mini
    kupa bzdur pisze: 2016-08-22 14:03
    dawno nie czytałem takiego szajsu. Ktoś kto pisał ten artykuł musiał być na niezłym haju. Aktualizacje tabletów? Bzdura! Oto jak Samsung dyma swoich klientów: http://www.telepolis.pl/wiadomosci/samsungi-galaxy-tab-s-nie-dostana-androida-6-0,2,3,36853.html
    4

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: