Inicjatywa MeT udostępnia pierwsze specyfikacje systemów bezpiecznych transakcji bezprzewodowych

Newsy
Żródło: Nokia
Opinie: 0

Specyfikacje te definiują sposób bezpiecznej realizacji transakcji elektronicznych przez telefony komórkowe. San Diego, Kalifornia, 27 lutego 2001 MeT, inicjatywa sponsorowana przez firmy Ericsson, Motorola, Nokia, Panasonic, Siemens i Sony w dniu dzisiejszym ogłosiła publiczne udostępnienie pierwszej grupy specyfikacji przeznaczonych dla bezprzewodowego handlu elektronicznego. W ciągu niespełna roku istnienia inicjatywa MeT doprowadziła do wprowadzenia nowych specyfikacji funkcjonowania telefonii komórkowej, przeznaczonych do realizacji transakcji elektronicznych przez telefony komórkowe. Oprócz specyfikacji, zaprezentowano także, z myślą o przeprowadzeniu dyskusji, dokument poświęcony usługom typu ticketing (rezerwacja) i kilku scenariuszom wykorzystania specyfikacji. Specyfikacje można pobierać bezpłatnie na stronie www.mobiletransaction.org.

Członkowie inicjatywy MeT są bardzo zadowoleni z faktu szybkiego stworzenia specyfikacji. Wprowadzając je uzupełniamy pracę innych, działających w branży instytucji standaryzacyjnych i przygotowujemy rynek do globalnego wprowadzenia niezawodnych usług w dziedzinie bezprzewodowych transakcji elektronicznych. Inicjatywa prosi wszystkich zainteresowanych o przekazywanie informacji i komentarzy dotyczących tych specyfikacji powiedział Martti Granberg, prezes inicjatywy MeT.

Członkowie-korespondenci inicjatywy MeT,  w tym dostawcy systemów bezpieczeństwa, integratorzy systemów i operatorzy sieci komórkowych zapoznali się ze specyfikacjami na pierwszym Szczycie Członków Korespondentów, który odbył się na początku lutego. Pierwsze specyfikacje składają się z pierwszych głównych dokumentów: MeT Core Specification (Podstawowa specyfikacja MeT), MeT Personal Trusted Device Definition (Definicja osobistego niezawodnego urządzenia), PTD Security Requirements (Wymagania bezpieczeństwa PTD), MeT Consistent User Experience (Funkcjonowanie od strony użytkownika) i MeT Terminology (Terminologia MeT). Wpływ opublikowania specyfikacji będzie widoczny w produktach przeznaczonych dla telefonii komórkowej i w innych rozwiązaniach, które różni sponsorzy i członkowie inicjatywy MeT wprowadzą na rynek w tym roku.

Rozwiązania techniczne i koncepcje opracowane w MeT będą funkcjonować we wszystkich sieciach, ze wszystkimi usługami i ze wszystkich urządzeń bezprzewodowych. Będą opierać się na istniejących standardach przemysłowych, takich WAP, WTLS (Wireless Transport Layer Security), WIM (Wireless Identification Module), PKI (Public Key Infrastructure) i Bluetooth. Prywatność i bezpieczeństwo zostaną zapewnione dzięki podpisom elektronicznym i usługom kryptograficznym służącym do weryfikacji transakcji, zapewnienia ich poufności, uwierzytelniania i akceptacji. Przykładowe aplikacje oparte na standardzie MeT umożliwiają bezpieczny dostęp i korzystanie z osobistych kart kredytowych, kart debetowych, programów lojalności i rezerwacji.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: