Telefonia Dialog weźmie udział w informatyzacji Dolnego Śląska

Newsy
Żródło: Dialog
Opinie: 2

Telefonia Dialog podpisała dziś z Urzędem Marszałkowskim województwa dolnośląskiego porozumienie o współpracy w rozbudowie infrastruktury szerokopasmowej w regionie. Porozumienie zostanie zawarte w ramach projektu „Dolnośląska Sieć Szkieletowa”. Celem projektu jest zapewnienie do 2013 roku dostępu do usług szerokopasmowych 90 proc. gospodarstw domowych i 100 proc. firm w województwie dolnośląskim. Projekt w znacznej części jest finansowany ze środków unijnych.

Projekt zakłada budowę infrastruktury teleinformatycznej, uzupełniającej istniejącą, należącą do różnych operatorów i tworzącej regionalną sieć szkieletową na terenach zagrożonych wykluczeniem cyfrowym (obszary słabo zaludnione lub zamieszkane przez ludność o niskich dochodach) przez województwo dolnośląskie.

Powstała w ramach projektu sieć, której właścicielem będzie województwo, zostanie otwarta dla wszystkich zainteresowanych firm telekomunikacyjnych, dostarczających usługi szerokopasmowe bezpośrednio użytkownikom końcowym, czyli mieszkańcom Dolnego Śląska, a także przedsiębiorcom i instytucjom. Jedną z tych firm będzie Telefonia Dialog. Sieć ma zapewnić wszystkim użytkownikom końcowym dostęp do najnowszych systemów telekomunikacyjnych dla ultraszybkiego Internetu. Operator odpowiedzialny będzie za budowę i zarządzanie siecią dostępową, na bazie której świadczone będą usługi telekomunikacyjne, a szczególnie szerokopasmowy dostęp do Internetu.

Na etapie przygotowań są podobne porozumienia między Telefonią Dialog a Urzędami Marszałkowskimi województw wielkopolskiego, śląskiego i łódzkiego.

Opinie:

Opinie archiwalne (2):

Komentuj

Komentarze / 2

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  Druid pisze: 2008-08-21 15:26
  i dzięki bogu dialog a nie tp
  0
 • Users Avatars Mini
  tkubon pisze: 2008-08-24 02:29
  no ciekaw jestem ile to kabelków zostanie położonych przez firmę Dialog, bo na razie jest to dokładnie 0 (słownie: zero) kabelków. Póki co lepiej jest dawać BSA z marżą niż inwestować. Obym się mylił
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: