„Blue Earth” – Samsung z ekranem dotykowym zasilany energią słoneczną

Newsy
Żródło: Samsung
Opinie: 1

Firma Samsung na odbywających się właśnie targach Mobile World Congress 2009 przedstawiła telefon „Blue Earth” z ekranem dotykowym, zasilany energią słoneczną.

Blue Earth jest produkowany z odzyskanych tworzyw zwanych PCM, pochodzących z butelek na napoje, co umożliwia zmniejszenie zużycia paliwa i emisji związków węgla w procesie produkcji. Urządzenie wraz z ładowarką jest wolne od szkodliwych substancji, takich jak bromowane środki opóźniające palenie, beryl czy ftalany.

Telefon Blue Earth wyposażony jest w interfejs użytkownika, który ma za zadanie zwrócić uwagę użytkownika na ochronę środowiska naturalnego. Interfejs ułatwia użytkownikowi oszczędzanie energii dzięki przyciskowi „Tryb ECO”, który w prosty sposób umożliwia ustawienie jasności ekranu, czasu podświetlania ekranu i łączności Bluetooth. Funkcja „ekospaceru” pozwala użytkownikowi na liczenie kroków za pomocą wbudowanego krokomierza, a następnie wyliczenie, jakiej emisji CO2 uniknął dzięki rezygnacji z transportu samochodowego na rzecz pieszej wycieczki. Wyjątkowość tej funkcji polega również na zobrazowaniu wartości spaceru w postaci wyświetlenia liczby zachowanych drzew.

Opakowanie telefonu Blue Earth jest małe i lekkie, wyprodukowane z makulatury, zawiera też pięciogwiazdkową, energooszczędną ładowarkę, która w trybie oczekiwania pobiera jedynie 0,03 W. W ramach dobrowolnej Umowy Komisji Europejskiej dotyczącej programu pilotażowego IPP (zintegrowana polityka produktowa) firma Samsung zobowiązała się podawać poziom zużycia energii dla trybu nieobciążonego ładowarki urządzenia przenośnego.

Opinie:

Opinie archiwalne (1):

Komentuj

Komentarze / 1

Dodaj komentarz
  • Users Avatars Mini
    prezes-1 pisze: 2009-02-16 17:42
    nie wiem czy chciałbym mieć samsunga z makulatury ale pomysł i rozwiązanie dosyć interesujące. Ciekawe czy znajdzie ten sprzęt nabywców??
    0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: