„Zobaczyć Morze” z Plusem

Newsy
Żródło: Plus
Opinie: 0

1 sierpnia br. z portu w Gdyni wypłynie „Zawisza Czarny” z 32-osobową załogą – 16 pełnosprawnymi i 16 niepełnosprawnymi wzrokowo. W rejs popłyną szkoleniowym żaglowcem z wbudowanym "mówiącym" kompasem, dzięki czemu niepełnosprawni wzrokowo będą mogli stać się częścią załogi, pełniącą takie same obowiązki jak inni. Partnerem głównym przedsięwzięcia „Zobaczyć Morze” jest Polkomtel.

Pierwszy etap prowadzi z Gdyni do Bergen przez Kopenhagę i Skagen. Podczas drugiego etapu Bergen – Den Helder druga ekipa, głównie młodzież w wieku 15-25 lat, będzie uczestniczyła w dorocznych regatach „The Tall Ships’ Races”, czyli zlocie żaglowców połączonych z regatami oraz imprezami okolicznościowymi. Zlot organizowany jest przez Sail Training Association, propagujące ideę wychowania młodzieży przez uprawianie sportów wodnych. Rejs zamyka etap wiodący z Den Helder do Gdyni przez Kilonię i Karlskronę.

Projekt wspierany jest przez wiele znanych osób związanych z żeglarstwem: Krzysztofa Baranowskiego, Nataszę Caban, Adama Jasser, Wojciecha Kota, Jarosława Kaczorowskiego, Aleksandra Nebeskiego, Joannę Pajkowską, Zbigniewa Stosio, Jana Stankiewicza, Janusza Zbierajewskiego, a także Sławomira Chodora i Alicję Majewską.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: