3,5 TB w dwa wieczory - przez 5G 30 procent

Najważniejsze | Newsy
Opinie: 0
3,5 TB w dwa wieczory - przez 5G 30 procent

Orange podał, że na  tegorocznym Orange Warsaw Festivalu bawiło się 45 tysięcy osób. W ciągu festiwalu sieć Orange przeniosła 5x więcej ruchu niż normalnie w tej okolicy. Łącznie było to prawie 4,4 TB danych. Ruch wygenerowany przez festiwalowiczów stanowił większość – ok. 3,5 TB.

Przez tymczasową stację festiwalową przetransmitowano prawie 2,5 TB danych komórkowych. 5G w paśmie C odpowiadało za 30% przesłanych danych. Zarówno tych przesłanych za pośrednictwem mobilnej stacji bazowej, jak i na pozostałych stacjach w okolicy.

Technologie 2G i 3G odpowiadały za 1% całego ruchu na festiwalu. Pozostałe 69% to LTE.

W oba dni ruch sieciowy rósł stopniowo, osiągając pik w godzinach wieczornych. W piątek przypadł on między godziną 22, a 23. Użytkownicy przesłali wtedy prawie 200 GB danych, a na scenie występował wówczas raper Skepta. W sobotę natomiast pik przesunął się na późniejszą godzinę i padł rekord. Między godziną 23, a północą sieć przeniosła 300 GB danych. To moment kiedy festiwalowicze czekali na przesunięty koncert Nicky Minaj.

Podczas festwialu pomarańczowa sieć zarejestrowała ponad 40 tys. minut. 87% tego ruchu głosowego zrealizowano w technologii VoLTE.

Festiwalowicze przesłali prawie 42 tysiące SMS-ów. Ruch SMS-owy był 6-krotnie wyższy niż normalnie w tej okolicy.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: