7 firm chętnych na GSM 900

Newsy
Żródło: UKE
Opinie: 2

Siedem firm złożyło oferty w przetargu na dwie rezerwacje częstotliwości z zakresu 880,1-890,1 MHz i 925,1-935,1 MHz (zakres GSM 900 MHz).

W ramach ogłoszonego 23 czerwca 2008 r. przez Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej przetargu na dwie rezerwacje częstotliwości, do dnia 23 września 2008 r. do Urzędu wpłynęły oferty od następujących podmiotów:

CenterNet S.A.
Aero 2 Sp. z o.o.
P4 Sp. z o.o.
Polska Telefonia Cyfrowa Sp. z o.o.
Polska Telefonia Komórkowa Centertel Sp z o.o.
Arbit Sp. z o.o.
Polkomtel S.A.


Rezerwacja tych częstotliwości będzie uprawniała do ich wykorzystania na obszarze całego kraju w publicznej sieci telekomunikacyjnej do dnia 31 grudnia 2023 roku.

Kryteriami oceny ofert są:

wysokość kwoty zadeklarowanej przez uczestnika przetargu,
zachowanie warunków konkurencji przez uczestnika przetargu,
wiarygodność finansowa uczestnika przetargu,
zobowiązania podjęte przez uczestnika przetargu w ramach przetargu.
Najistotniejszym kryterium oceny ofert w niniejszym przetargu będzie kryterium zachowania warunków konkurencji. W niniejszym przetargu Prezes UKE nie wyznaczył minimum kwalifikacyjnego.


Uczestnicy przetargu będą konkurować zobowiązaniami w zakresie:

tempa rozwoju sieci telekomunikacyjnej, rozumianego jako pokrycie zasięgiem własnej sieci urządzeń radiowych, określonego w niniejszej dokumentacji minimalnego procentu ludności zamieszkałej na obszarze przetargowym, a także określonej liczby gmin miejskich, miejsko - wiejskich lub powiatów grodzkich,
oraz zobowiązaniem fakultatywnym w zakresie:

hurtowego oferowania usług telekomunikacyjnych świadczonych z wykorzystaniem częstotliwości z zakresu 880,1-890,1 MHz oraz 925,1-935,1 MHz innym przedsiębiorcom telekomunikacyjnym (np. dla MVNO) na zasadach równych i jawnych, w oparciu o jednolitą ofertę.


Minimalna jednorazowa opłata za dokonanie jednej rezerwacji częstotliwości w ramach tego przetargu wynosi 1 mln zł, co stanowi 50% opłaty rocznej za prawo do dysponowania 25 kanałami radiowymi w sieci ruchomej.

Opinie:

Opinie archiwalne (2):

Komentuj

Komentarze / 2

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  tkubon pisze: 2008-09-24 01:24
  opcja chyba najlepsze to: 1. Centernet, wówczas mógłby ruszyć na 900/1800 i miec realne pokrycie GSMem w calej PL 2. Play i na tym UMTS 900Mhz, co moze byc tez w przypadku Centernetu. Tak czy inaczej absolutnie nie dawac tego obecnej trójce
  0
 • Users Avatars Mini
  sir-galant pisze: 2008-09-24 03:35
  Mam nadzieję, że wygra Play. Choć sam jestem w sieci Orange to myślę, że silniejszy konkurent dobrze nam zrobi.
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: