Można już samemu naprawiać MacBooki Air i Pro

Newsy
Opinie: 0
Apple umożliwia samodzielną naprawę MacBooków z M1

Po uruchomieniu programu umożliwiającego samodzielną naprawę telefonów iPhoneApple rozszerza możliwość samodzielnych napraw o laptopy wyposażone w procesor M1 - MacBook Air oraz MacBook Pro. Dla każdego z modeli będzie dostępnych przeszło 12 rodzajów napraw, obejmujących wymianę ekranu, baterii, touchpada, czy obudowy. Apple zapewnia chętnym dostęp do oryginalnych części i narzędzi z których korzysta autoryzowany serwis Apple. Narzędzia można kupić, ale możliwe jest także wypożyczenie kompletu narzędzi na tydzień w cenie 49 dolarów, co obejmuje już koszty wysyłki. Użytkownik ma najpierw możliwość przejrzenia instrukcji on-line, a następnie zamówienia wszystkich potrzebnych do naprawy elementów.

Jednocześnie Apple podkreśla, że w Stanach Zjednoczonych przez ostatnie trzy lata podwoił liczbę autoryzowanych punktów serwisowych, co w efekcie sprawiło, że ośmiu z dziesięciu użytkowników Apple znajduje się nie dalej niż 20 minut do punktu serwisowego. Samodzielna naprawa w założeniu ma nie zastępować profesjonalnego serwisu, a być jedynie opcją dla chętnych.

Apple zapowiada, że program samodzielnych napraw zostanie rozszerzony na kolejne regiony, zaczynając od Europy. Do programu z czasem dodane zostaną także kolejne modele komputerów osobistych, które będzie można samodzielnie naprawić.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: