Bank Pocztowy: już wkrótce otwarcie konta na podstawie selfie

Newsy
Opinie: 0
Bank Pocztowy: już wkrótce otwarcie konta na podstawie selfie- biometrycznej analizy twarzy

Na początku przyszłego roku Bank Pocztowy wprowadzi „ROR na selfie”, czyli możliwość założenia rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego za pomocą skanu twarzy. Nowa usługa pozwoli na uruchomienie rachunku osobistego całkowicie zdalnie, bez potrzeby fizycznego dopełniania jakichkolwiek formalności. W ubiegłym roku bank takie rozwiązanie wdrożył w zakresie kredytu. 

Przygotowując usługę wideoweryfikacji w procesie wnioskowania o założenie rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego, Bank Pocztowy korzysta ze współpracy z Digital Gateways. W procesie planowane jest także wykorzystanie podpisu elektronicznego, obsługiwanego przez Autenti.

Pod koniec ubiegłego roku Bank Pocztowy uruchomił „Kredyt na selfie”. Nowi Klienci Banku Pocztowego, dzięki technologii wideoweryfikacji, mają możliwość uzyskania kredytu gotówkowego całkowicie zdalnie. Rozwiązanie przygotowane z myślą o nowych klientach, pozwala im uzyskać do 5000 zł na okres do 5 lat bez wychodzenia z domu. Wniosek kredytowy składany jest podczas rozmowy telefonicznej z konsultantem, a potwierdzenie tożsamości Klienta odbywa się dzięki wideoweryfikacji, za pośrednictwem specjalnej aplikacji wykorzystującej biometryczną analizę twarzy. Cały proces kredytowy przebiega całkowicie zdalnie - bez potrzeby fizycznego dopełniania jakichkolwiek formalności. Z oferty mogą skorzystać także obecni Klienci Banku – w ich przypadku proces przebiega także zdalnie, jednak już bez konieczności wideoweryfikacji. Klienci korzystający już z usług Banku mogą uzyskać finansowanie w wysokości nawet do 50 000 zł.

Konta osobiste Banku Pocztowego dedykowane są: osobom od 13 do 25 roku życia (Konto w Porządku Start), osobom pomiędzy 26 a 64 rokiem życia (Konto w Porządku) oraz seniorom od 65 roku życia (Konto w Porządku Plus). W trakcie otwierania rachunku istnieje możliwość zamówienia karty wirtualnej, biometrycznej lub tradycyjnej w wersji plastikowej.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: