W Warszawie już nie trzeba wsadzać za szybę biletów parkingowych

Najważniejsze | Newsy
Opinie: 0
W Warszawie już nie trzeba wsadzać za szybę biletów parkingowych

ZDM podał, że od 15.08 w Warszawie nie ma już potrzeby wykładania biletu parkingowego za szybę. Ten obowiązek został wykreślony z regulaminu wraz obowiązkiem znakowania samochodu informacją o korzystaniu z płatności mobilnych. Dzięki przejściu w całości na system e-kontroli jest to po prostu zbędne.

W związku z tym nie ma już potrzeby wykładania biletu parkingowego za szybę samochodu. Po wizycie w parkomacie nie trzeba też wracać do auta, aby wyłożyć bilet za szybą.

Od 15 sierpnia 2022 r. obowiązują nowe stawki opłat za postój w strefie płatnego parkowania. Wzrosła także opłata dodatkowa, naliczana kierowcom którzy nie zapłacili za parkowanie.

Nowe stawki za postój w Strefie Płatnego Parkowania Niestrzeżonego (SPPN) kształtują się teraz następująco: pierwsza godzina parkowania kosztuje 4,5 zł, druga – 5,4 zł, trzecia – 6,4 zł, a czwarta i każda kolejna – 4,5 zł.

Konsekwencją tych zmian jest również podwyższenie opłaty dodatkowej za nieopłacenie postoju. Po zmianach opłata ta będzie wynosić 300 zł, przy czym wniesiona w ciągu 7 dni będzie mniejsza o 100 zł.

Od kilku lat kontrola poboru opłat odbywa się z wykorzystaniem systemu kamer zamontowanych na samochodach elektrycznych. Analogiczny system informatyczny otrzymały niedawno również wszystkie patrole piesze ZDM, które uzupełniają trasy pokonywane przez samochody e-kontroli.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: