CenterNet kupi sprzęt od Huawei

Newsy
Żródło: CenterNET
Opinie: 4

30 września 2008 roku spółki CenterNet i Huawei Polska podpisały list intencyjny, którego celem jest zawarcie umowy na dostarczenie i wdrożenie infrastruktury sieciowej dla potrzeb świadczenia usług w ramach licencji 1800 MHz. Wraz z podpisaniem listu intencyjnego CenterNet złożył pierwsze zamówienie na elementy infrastruktury, o wartości ok. 3 mln EUR, niezbędne do rozpoczęcia realizacji umowy o roaming krajowy z PTK Centertel.
Załącznikiem do listu intencyjnego jest wiążąca oferta na pozostałe elementy radiowej sieci dostępowej oraz systemów wsparcia operacyjnego, a także szczegółowo określająca formy płatności. Zgodnie z zapisami listu intencyjnego Huawei będzie dostarczał CenterNet elementy infrastruktury w okresie 2009 - 2014. Wartość potencjalnej umowy będzie opiewać na ok. 76 mln EUR.
Postanowienia listu intencyjnego wiążą obie strony do dnia 31 grudnia 2008 roku i jest to jednocześnie termin do którego zawarta zostanie docelowa umowa ramowa.
Podpisanie powyższych dokumentów stanowi kolejny krok w realizacji strategii CenterNet zmierzającej do uruchomienia piątego infrastrukturalnego operatora komórkowego w Polsce.
Huawei Polska jest przedstawicielem Huawei Technologies, chińskiego koncernu, założonego w 1988 roku. Obecnie jest to jedna z głównych firm dostarczających kompletne rozwiązania telekomunikacyjne dla operatorów telekomunikacyjnych w zakresie rozwiązań na potrzeby standardów GSM i UMTS. Obecnie klientami Huawei jest 35 z 50 największych światowych operatorów obsługujących ponad miliard użytkowników na całym świecie.

Opinie:

Opinie archiwalne (4):

Komentuj

Komentarze / 4

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  mirekb pisze: 2008-10-01 14:03
  ladnie sie to czyta..ciekawe kto kupi w swoim czasie centernet..jak do tej pory sa anglicy,franzuci,niemcy glównie,na p4 kredyt poszedl z Chin ale rządza Szwedzi poki co..ciekawe czy Rosjanie będą mieli u nas swoj udział i czy jak zwykle silnie zakulisowy..
  0
 • Users Avatars Mini
  P pisze: 2008-10-01 14:49
  Cena, cena, cana...
  0
 • Users Avatars Mini
  rcicho pisze: 2008-10-01 15:49
  Zadni Szwedzi w P4 nie rządzą tylko pewien Islandczyk.
  0
 • Users Avatars Mini
  mirekb pisze: 2008-10-01 16:30
  thor bjorgslof(czy jakos podobnie) ale wierze ze to Szwedzi przejmą inicjatywe.juz niebawem
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: