Chopin kozłem ofiarnym?

Newsy
Opinie: 2

Wiele wskazuje na to, że TP SA, obniżając od 1 lutego stawki za połączenia międzymiastowe, złamała ustawę Prawo telekomunikacyjne. Sprawą zajmuje się już Urząd Regulacji Telekomunikacji, który ma prawo nałożyć na telekom karę  przekraczającą 400 mln zł. Działający od 1 stycznia 2001 roku Urząd Regulacji Telekomunikacji ma zamiar przeprowadzić kontrolę w TP SA za złamanie jednego z punktów ustawy Prawo telekomunikacyjne. URT może nałożyć na operatora karę wysokości do 3 proc. przychodów z roku ubiegłego.
UOKiK nałożył 29 stycznia tego roku karę na TP SA za niezaprzestanie stosowania praktyk monopolistycznych polegających na pobieraniu nadmiernie wygórowanych opłat za połączenia telefoniczne międzystrefowe na odległość powyżej 100 km.
Poza zapowiedzią odwołania się od decyzji UOKiK, TP SA jeszcze tego samego dnia podjęła decyzję, że obniży od 1 lutego opłaty za wspomniane połączenia o 14 proc.
Artykuł 35, pkt 3 ustawy Prawo telekomunikacyjne jednak mówi, że "w przypadku zmiany cen operator jest obowiązany do powiadomienia abonenta, z wyprzedzeniem co najmniej jednego okresu rozliczeniowego, o zakresie zmian i terminie ich wprowadzenia".
- W związku ze zmianą taryf w TP SA od 1 lutego, wystosowaliśmy pismo do Pawła Rzepki, prezesa TP SA, z prośbą o wyjaśnienie, czy został dopełniony obowiązek poinformowania abonentów o zmianie cennika. Czekamy na wyjaśnienia - mówi Jacek Strzałkowski z biura prasowego URT. Bezpośrednim następstwem zamieszania związanego z obniżką taryf jest odwołanie Martine Chopin, członka zarządu TP SA, która odpowiadała za marketing i obsługę klienta.
Obniżka taryf jest też pierwszą sprawą prowadzoną przez URT od jego powstania. Pozostaje pytanie, jak wysoką karę nałoży prezes URT na TP SA. Kara może wynieść do 3 proc. przychodów operatora z ubiegłego roku, czyli w wypadku TP SA nawet ponad 400 mln zł. (PB)

Opinie:

Opinie archiwalne (2):

Komentuj

Komentarze / 2

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  marek pisze: 2001-02-03 09:32
  Czy prawo o zmianie cen nie dotyczy też czasem naszych operatorów komórkowych ???????????????????????
  0
 • Users Avatars Mini
  mooby pisze: 2004-08-05 21:19
  od 1 stycznia 2001 roku Urząd Regulacji Telekomunikacji ma zamiar przeprowadzić kontrolę w TP SA za złamanie jednego z punktów ustawy Prawo telekomunikacyjne. URT może nałożyć na operatora karę wysokości do 3 proc. przychodów z roku ubiegłego.
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: