Tak się zmieniają smartfony z Androidem

Newsy
Opinie: 0

AnTuTu podsumowało I kw. 2022 r. w obszarze wydajności i parametrów smartfonów z Androidem. W tym kwartale proces procesora wszedł w erę 4 nm, a wyniki Antutu dla urządzeń z tym procesem osiągnęły ponad milion punktów. Szybkość szybkiego ładowania również gwałtownie wzrosła z około 65 W do maksymalnie 150 W.

AntuTu kolejny raz opublikowało ranking preferencji użytkowników Androida w I kwartale 2022 r. na podstawie danych ze swojej aplikacji.

Lista preferencji jest przygotowana na podstawie konfiguracji telefonów użytkowników Antutu i nie reprezentuje preferencji całego rynku Androida.

Rozmiar ekranu

Zmiana wielkości ekranu w I kwartale 2022 roku nie jest znacząca w porównaniu z danymi za IV kwartał ubiegłego roku.

Na trzecim miejscu udział w rynku ekranów o przekątnej 6,4 cala wzrósł o 0,3%, co jest niespodzianką, biorąc pod uwagę długofalową tendencję użytkowników preferujących większe ekrany. Jest tak prawdopodobnie dlatego, że niektórzy producenci telefonów skopiowali strategię Apple i wprowadzili wersję mini swoich urządzeń.

Rozdzielczość ekranu

Udział w rynku różnych rozdzielczości ekranu również nie zmienia się tak bardzo. 1080p nadal jest głównym nurtem, z najwyższym udziałem 1080 x 2400p, stanowiący 53,5% całości i zajmujący ponad połowę wykresu kołowego.

Marka procesora

W pierwszym kwartale wzrósł udział w rynku procesorów Qualcomm, MediaTek i Samsung.

W porównaniu z czwartym kwartałem ubiegłego roku udział Qualcomm w rynku wzrósł o 0,6%, MediaTek o 0,7%, a Samsung Exynos o 1,3%.

Snapdragon 8 Gen 1 wprowadzony na rynek przez Qualcomm w tym roku ma słabą reputację, ale wiele marek z wyższej półki nadal decyduje się na używanie tego procesora.

Wzrost udziału w rynku MediaTek wynika ze zwiększonego popytu na rynku. MediaTek jest bardzo obiecujący, że w tym roku przejmie więcej rynku dzięki Dimensity 9000 i Dimensity 8100. Na rynku pojawiło się już wiele nowych telefonów wyposażonych w Dimensity 9000 i Dimensity 8100, które pod względem ciepła i zużycia energii radzą sobie lepiej niż Snapdragon 8 Gen 1.

Rdzenie procesora

Udział w rynku telefonów Octa-core wzrósł o 0,2% w porównaniu do czwartego kwartału ubiegłego roku, osiągając 98,5%, a osiągnięcie 100% to tylko kwestia czasu.

Rozmiar pamięci RAM

Udział 8 GB pamięci RAM ponownie wzrósł o 1,9% w porównaniu z poprzednim kwartałem do 38,6%. Z kolei 6 GB pamięci RAM, która kiedyś stanowiła największy udział w rynku, nadal wykazuje tendencję spadkową, stanowiąc zaledwie 29% rynku, co oznacza spadek o 2% w porównaniu z IV kwartałem ubiegłego roku. Udział pamięci RAM 12 GB również wzrósł o 0,8% z IV kwartału do 10,3%, co również wskazuje na wzrost w trzech kolejnych kwartałach.

Rozmiar ROM

Największy wzrost w czwartym kwartale ubiegłego roku dotyczył udziału 256 GB, który wzrósł o 2,6% do 27,8% i zajął drugie miejsce. 64 GB i 128 GB spadły o 2,5% w łącznym udziale.

Wersje Androida

W zeszłym kwartale udział Androida 12 wzrósł tylko o 4,6%, ponieważ ta wersja została niedawno wydana. W tym kwartale jego udział wzrósł do 26,3%.

W porównaniu do znacznego wzrostu udziału Androida 12, udział Androida 11 spadł o 17,5% w stosunku do poprzedniego kwartału.

Częstotliwość odświeżania ekranu

Gdy udział 60 Hz jest nadal największy na wykresie kołowym, to 120 Hz jest w rzeczywistości głównym nurtem wzrostu. Częstotliwość odświeżania ekranu 144 Hz i 165 Hz również wzrosła odpowiednio o 1,6% i 0,2%.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: