Cyfrowy Polsat ma infrastrukturę dla 200 tys. klientów

Newsy
Żródło: Nokia Siemens Networks
Opinie: 0

Cyfrowy Polsat uruchomił usługi telefonii komórkowej wykorzystując rozwiązania sieciowe Nokia Siemens Networks.

W ramach 5-letniego kontraktu, Nokia Siemens Networks dostarczyła Cyfrowemu Polsatowi kompletną platformę MVNO, składającą się z infrastruktury sieci pakietowej, aplikacji oraz narzędzi zarządzających siecią wraz z szeroką gamą usług w ramach tzw. modelu Build-Operate-Transfer – BOT (Buduj-Eksploatuj-Przekaż).

Obecnie spółka ma możliwość obsłużenia ok. 200,000 użytkowników końcowych nowej usługi, ale umowa przewiduje potencjalne rozszerzenie funkcjonalności platformy telekomunikacyjnej w przyszłości, aby dostosować ją do rosnącej liczby abonentów Rodzinnej Telefonii Komórkowej.

Zastosowanie modelu BOT firmy Nokia Siemens Networks pozwala na szybszą implementację rozwiązania i gwarantuje wysoką jakość usług już od pierwszego dnia eksploatacji komercyjnej. Model ten obejmuje cały szereg usług, od konsultingowych, poprzez planowanie i implementację sieci, zarządzanie projektem i utrzymanie sieci, aż po komercyjne wdrożenie usług telefonii komórkowej. Prowadzi to do płynnego przekazania procesu eksploatacji i utrzymania usług, gdy tylko tego typu kompetencje zostaną rozwinięte w odpowiednim stopniu w firmie operatorskiej.

Infrastruktura telekomunikacyjna Cyfrowego Polsatu wykorzystuje nie tylko ekonomiczne rozwiązania firmy Nokia Siemens Networks z zakresu Mobile Softswitching i zaawansowane sieci pakietowe, ale także przewiduje przyszłościowe zastosowanie systemu centralnej bazy danych (Home Location Register) oraz platform usług dodanych (multimedia i SMS/MMS). Kompleksowe rozwiązanie dostosowane jest do płynnej i bezawaryjnej komunikacji z siecią radiową Polskiej Telefonii Cyfrowej, operatora sieci ERA, w oparciu o którą Cyfrowy Polsat świadczy swoje usługi.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: