Ericsson przestaje produkować telefony komórkowe

Newsy
Opinie: 4

Szwedzki producent sprzętu telekomunikacyjnego Ericsson podał dziś, że wycofuje się z własnej produkcji telefonów komórkowych, po tym jak w całym roku 2000 ich produkcja i sprzedaż przyniosła mu 16,2 miliarda koron (1,67 miliarda dolarów) strat. Ericsson podał, że jego sprzedaż w pierwszym kwartale tego roku powinna wzrosnąć o 15 procent, ale stanie się tak dzięki lepszej sprzedaży infrastruktury telekomunikacyjnej, a nie telefonów. "Zysk przed opodatkowaniem będzie oscylował w okolicach zera ze względu na stratę operacyjną w sektorze telefonów i rosnące inwestycje związane z UMTS-em" - napisano w oświadczeniu Ericssona. Szwedzki koncern podał, że produkcję telefonów przekaże międzynarodwemu producentowi elektroniki, firmie Flextronics, który ma już umowę outsourcingową z rywalem Ericssona - Motorolą. "Rezultaty naszej działalności w branży telefonów komórkowych pozostają zgodne z oczekiwaniami, a więc są niesatysfakcjonujące" - powiedział prezes Ericssona, Kurt Hellstrom. "Zdecydowaliśmy się więc na wyłączenie produkcji i sprzedaży telefonów z naszych struktur" - dodał. Ericsson zaczął ponosić starty na rynku "komórek" od drugiego kwartału 2000 roku. Jako powody podawał braki komponentów i rosnącą konkurencję. Przy rosnących stratach rosła presja na Ericssona, by sprzedał oddział produkujący telefony lub połączył go z innym producentem (Reuters).

Opinie:

Opinie archiwalne (4):

Komentuj

Komentarze / 4

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  kayu pisze: 2001-01-26 18:36
  No coż, miejmy tylko nadzieje ze nie zostana zarzucone prace nad modelami r520 i kolejnymi nastepnymi. Oby image telefonu Ericsson nigdy sie nie zmienil :)
  0
 • Users Avatars Mini
  WP pisze: 2001-01-26 18:55
  Z tego co wiadomo wynika, ze zmieni sie producent, ale Ericsson nadal bedzie zajmowal sie projektowaniem nowych modeli
  0
 • Users Avatars Mini
  Qba pisze: 2001-11-27 10:46
  Wielka szkoda, ale takie sa reali tego bardzo wielkiego, ale tak samo groznego rynku!
  0
 • Users Avatars Mini
  mooby pisze: 2004-08-05 21:04
  produkcję telefonów przekaże międzynarodwemu producentowi elektroniki, firmie Flextronics, który ma już umowę outsourcingową z rywalem Ericssona - Motorolą. "Rezultaty naszej działalności w branży telefonów komórkowych pozostają zgodne z
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: