Firma Marconi Communications przedstawiła dwa produkty z serii GAIN Accelerator oraz GAIN Mobile Pre

Newsy
Opinie: 1

Firma Marconi Communications przedstawiła dwa produkty z serii GAIN Accelerator oraz GAIN Mobile Prepaid, umożliwiające operatorom sieci komórkowych GSM oferowanie roamingu zarówno abonentom sieci typu prepaid, jak i w sieciach wirtualnych VPN (Virtual Private Network).
Za pomocą rozwiązania GAIN Accelerator, zgodnego z normami CAMEL (Customised Applications for Mobile network Enhanced Logic), zatwierdzonymi przez ETSI, można korzystać z funkcji sieci inteligentnych (IN) instalowanych w sieciach bezprzewodowych.
Marconi jest jedną z pierwszych firm oferujących usługi inteligentne operatorom telefonii komórkowej za pomocą interfejs typu CAMEL (Phase 2) z punktem sterowania usługami sieci inteligentnej (Service Control Point), takich samych jak w sieciach stacjonarnych. Pierwsze produkty GAIN Accelerator Marconi zademonstrowała w październiku 2000 r., a w ostatnich dniach wersje IS 41 WIN tych produktów zostały sprzedane operatorom CDMA w Australii.
Aplikacja GAIN Mobile Prepaid umożliwia operatorom sieci telefonicznych przypisanie telefonowi komórkowemu rachunku z przedpłatą (prepaid) oraz określenie taryf połączeń, które mogą być konfigurowane przez operatorów (roaming) poza zasięgiem lokalnych sieci komórkowych. Aplikacja ta zawiera również zabezpieczenie przed oszustwami.
Z kolei Aplikacja VPN GAIN Mobile umożliwia abonentom i grupom abonentów wykorzystanie publicznej sieci telefonii komórkowej, tak jakby była to ich własna sieć. Abonent wyposażony w usługę sieci VPN może korzystać z sieci komórkowej w tradycyjny sposób oraz traktować ją jako sieć VPN, natomiast poza zasięgiem sieci macierzystej (np. za granicą kraju) usługa ta jest uruchamiana automatycznie. Dane dotyczące abonentów sieci VPN mogą być tak konfigurowane, by koszty za rozmowy telefoniczne mogły być doliczane do indywidualnego rachunku bądź do rachunku grupowego (Networld).

Opinie:

Opinie archiwalne (1):

Komentuj

Komentarze / 1

Dodaj komentarz
  • Users Avatars Mini
    mooby pisze: 2004-08-05 21:51
    VPN (Virtual Private Network). Za pomocą rozwiązania GAIN Accelerator, zgodnego z normami CAMEL (Customised Applications for Mobile network Enhanced Logic), zatwierdzonymi przez ETSI, można korzystać z funkcji sieci inteligentnych (IN) instalowanych w sieciach bezprzewodowych. Marconi jest jedną z pierwszych firm oferujących usługi inteligentne operatorom telefonii komórkowej za pomocą interfejs typu CAMEL (Phase
    0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: