Trzy nowe urządzenia Fitbit - Inspire 3, Versa 4 oraz Sense 2

Newsy
Opinie: 0
Trzy nowe urządzenia Fitbit - Inspire 3, Versa 4 oraz Sense 2

Po roku od ostatniej premiery i prawie dwóch latach po przejęciu Fitbit przez Google firma zaprezentowała trzy nowe urządzenia: niedrogą opaskę sportową Fitibit Inspire 3, średniopółkowy smartwatch Fitbit Versa 4 oraz flagowy model producenta - Fitbit Sense 2. Biorąc pod uwagę cykl projektowania nowych produktów, są to najprawdopodobniej pierwsze modele Fitbit opracowane po przejęciu przez Google - opaska Fitbit Charge 5, chociaż ukazała się już gdy Google był właścicielem Fitbit została najprawdopodobniej opracowana jeszcze na długo przed przejęciem firmy.

Fitbit Inspire 3 – najtańsze urządzenie w ofercie producenta

Fitbit Inspire 3 to jednocześnie najtańsze urządzenie Fitbit, jak i najdłużej działające na baterii – do 10 dni. Jest to tracker, którego zadaniem jest śledzenie naszej aktywności, snu, tętna, natlenienia krwi, częstotliwości oddychania i stresu. Będzie oferował informacje o naszym zdrowiu, przypominał o ruchu, automatycznie mierzył aktywność. Jako jedna z nielicznych, jeśli nie jedyna opaska sportowa mierzy zmianę tętna w ciągu snu określaną jako HRV. Wystarczy wspomnieć, że Garmin dodał taką funkcję dopiero niedawno do wyższych modeli swoich zegarków.

Fitbit podnosi więc wysoko poprzeczkę jak dużo aspektów naszego zdrowia może śledzić najtańsze urządzenie w ofercie. Najtańsze, ale nie konkurujące np. z opaską Xiaomi Smart Band 7, bo cena Fitbit Inspire 3 to 499 zł, czyli dwa razy więcej. Za to Fitbit Inspire 3 ma wbudowany czujnik światła otoczenia, a więc może automatycznie regulować jasność ekranu, czego opaski Xiaomi nie oferują.

Podoba mi się również, że jako opcjonalne akcesorium oprócz pasków Fitibit oferuje także klips, który pozwala nosić Inspire 3 w innych miejscach niż na nadgarstku. Do niektórych sportów może to być wygodne rozwiązanie. Zaprezentowane to zostało także na poniższym materiale promocyjnym.

Fitbit Versa 4 i Sense 2 – działające na Fitbit OS

Fitbit Versa 4 i Fitbit Sense 2 to bardziej zaawansowane urządzenia, które mają ze sobą wiele cech wspólnych – działają pod kontrolą systemu na Fitbit OS, mają wbudowany GPS, co pozwala zapisać trening na powietrzu gdy nie mamy telefonu ze sobą, umożliwiają odbieranie połączeń głosowych prosto z nadgarstka, oraz umożliwiają płatności zbliżeniowe. Na początku jest to znany z wcześniejszych wersji urządzeń Fitbit Pay, ale wraz z aktualizacjami zarówno Versa 4 jak i Sense 2 będą także oferowały Google Wallet, znany wcześniej jako Google Pay – co jest dla wielu użytkowników najwygodniejszym rozwiązaniem.

Inną funkcją, która ma pojawić się w przyszłości, ale nie jest jeszcze wspierana w dniu premiery jest nawigacja zakręt po zakręcie za pomocą Map Google. Co ciekawe, zegarki mają wbudowanego asystenta Alexa, ale nie ma planów dodania wsparcia dla Asystenta Google. Zaskakujące, biorąc pod uwagę, że to Google jest właścicielem Fitbit.

Oba zegarki mają działać do 6 dni na jednym ładowaniu i wspierają szybkie ładowanie. Według producenta jedynie 12 minut ładowania ma wystarczyć na cały dzień użytkowania Versa 4 i Sense 2. Oba urządzenia zostały odchudzone i otrzymały fizyczny przycisk, którego brak był przyczyną pewnych frustracji w poprzednich modelach.

Są też różnice pomiędzy najwyższym modelem Sense 2 i tańszym modelem Versa 4 – tylko Sense 2 oferuje pomiar rytmu serca czyli EKG, czujnik temperatury skóry, czujnik cEDA umożliwiający pomiar przewodności elektrycznej skóry i precyzyjnego pomiaru stresu. To właśnie zaawansowany pomiar stresu jest rynkowym wyróżnikiem Fitbit na tle konkurencji. Producent przekonuje, że stres jest kluczowym czynnikiem wpływającym na nasze zdrowie oraz samopoczucie i choć jest naturalny, to nie zawsze objawia się w czytelny dla nas sposób podniesionym tętnem i spoconymi dłońmi. Zarządzanie tym ukrytym stresem ma być najmocniejszą stroną Fitbit poza monitorowaniem snu i wysiłku.

Fitbit Versa 4 został wyceniony za 1149 zł, a Fitbit Sense 2 na 1499 zł. Wraz z zakupem dowolnego urządzenia Fitbit, także najtańszego Fitbit Inspire 3 otrzymujemy 6 miesięcy subskrypcji Fitbit premium w prezencie. Dzięki niej możemy otrzymywać bardziej szczegółowe analizy snu i podsumowania naszego zdrowia.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: