Garmin prezentuje nowe zegarki dla wodniaków - quatix 7

Newsy
Opinie: 0
Garmin prezentuje nowe zegarki dla wodniaków - quatix 7

Po zaprezentowaniu światu nowych zegarków z serii fenix 7, który to model mieliśmy przyjemność recenzować, Garmin aktualizuje portfolio o wersje dedykowane określonym grupom odbiorców, które są tworzone w oparciu o to, czym jest seria fenix 7. Najpierw mieliśmy okazję zobaczyć tactix 7, dedykowany wojskowym i wzbogacony o funkcje takie jak kalkulator balistyczny, tryb wspomagający skoki ze spadochronem, zgodność z noktowizorem, czy możliwość wymazania wszystkich danych za pomocą kombinacji przycisków. Teraz na rynek trafił wariant dla wodniaków, żeglarzy, ale też wędkarzy i wszystkich, którzy spędzają dużo czasu w pobliżu wody.

Quatix 7 jest szczególnie dobrym pomysłem dla tych, którzy już z osprzętu Garmina na wodzie korzystają, a takich osób nie będzie mało – Garmin jest największy producentem elektroniki morskiej na świecie. W efekcie zegarki z serii quatix 7 łączą się z osprzętem tego samego producenta, czy to będzie ploter nawigacyjny i wówczas będzie można sterować autopilotem, czy system rozrywki Fusion, pozwalając na sterowanie multimediami na pokładzie wprost z nadgarstka.

Jak informuje producent, na zegarku możliwy jest „dostęp do informacji o głębokości, obrotach silnika, sile i kierunku wiatru i innych danych wybranych przez użytkownika”.

Wśród profili aktywności producent wymienia takie pozycje jak: wędkarstwo, żeglarstwo, regaty żeglarskie, kajakarstwo i surfing.

Najważniejsze nowości względem modeli Fenix 7 to:

  • Obsługa MFD: Szybki dostęp do najczęściej używanych funkcji, takich jak przybliżanie map, regulacja podświetlenia i ułatwienia dotyczące układu - to wszystko za jednym naciśnięciem przycisku.
  • Alerty o przemieszczaniu się kotwicy: Szybkie powiadomienia na zegarku, po wykryciu przesunięcia się jednostki.
  • Powiadomienia o pływach: bieżące informacje o aktualnym stanie wody dzięki zintegrowanym tabelom pływów i powiadomieniom o ich zmianach- teraz na ekranie zegarka
  • Wielopasmowy GPS: Dzięki możliwości jednoczesnego połączenia z satelitami o różnych częstotliwościach, modele Sapphire i Solar pozwalają na dokładniejsze określanie lokalizacji.
  • Mapy topograficzne: Szczegółowe mapy konturowe całego świata, które można łatwo wczytywać i aktualizować za pośrednictwem wbudowanej sieci Wi-Fi”

Zegarek quatix 7 jest dostępny w trzech różnych wersjach:

  • Garmin Quatix 7 – kosztujący 3299 zł
  • Garmin Quatix 7 Sapphire – kosztujący 4699 zł i oprócz szkła szafirowego mający ekran AMOLED zamiast transreflektywnego, 32 GB pamięci zamiast 16 GB, wielopasmowy system lokalizacji i mapy TOPO Active całego świata. Tylko ta wersja ma ekran AMOLED jak epix 2.
  • Garmin Quatix 7X Solar – kosztujący 5649 zł mający wszystko to co wersja Sapphire ( z wyjątkiem ekranu AMOLED) i dodatkowo doładowywanie baterii za pomocą energii słonecznej oraz oprócz silikonowego paska także tytanową bransoletę w zestawie.

Garmin informuje, że wersja z ekranem transreflektywnym będzie działała do 18 dni w trybie smartwatch’a, a wersja z wyświetlaczem AMOLED do 16 dni. Wersja Solar, gdy doładowywana energią słoneczną może działać aż do 37 dni w trybie smartwatch’a, i do 90 dni w trybie oszczędzania energii.

Aby zapoznać się z szerszym kontekstem możliwości zegarków Garmin zapraszamy do naszej recenzji Garmin Fenix 7 Sapphire Solar.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: