Google Cloud i Oracle teraz razem

Najważniejsze | Newsy
Opinie: 0
Google Cloud i Oracle teraz razem

Google Cloud i Oracle ogłosili dziś strategiczne partnerstwo, które umożliwia klientom migrację i uruchamianie operacji na bazach danych w Google Cloud i Oracle Cloud Infrastructure (OCI).

Podstawą tego partnerstwa jest Oracle Database@Google Cloud. Oracle będzie bezpośrednio hostować, obsługiwać i zarządzać usługami bazodanowymi Oracle natywnie w centrach danych Google Cloud i z nich, zaczynając od regionalnych ośrodków w Ameryce Północnej i Europie. Planowana jest też szybka ekspansja na całym świecie.

Przez lata wspólni klienci korporacyjni Google i Oracle wyrażali zainteresowanie ujednoliconą strukturą, która pozwoli im korzystać z oferty baz danych Oracle i aplikacji korporacyjnych, a jednocześnie płynnie uzupełniać ją ofertami Google Cloud i rozwiązaniami AI, takimi jak Gemini. Jednak gdy klienci badali istniejące opcje wielu dostawców i wielu chmur, rozwiązania te nie miały wystarczającego wyboru i natywnych opcji integracji, aby spełnić wymagania techniczne i handlowe klientów. Klienci musieli ponadto radzić sobie z dodatkowymi kosztami, takimi jak opłaty za transfer danych między chmurami lub brak kompleksowego wsparcia klasy korporacyjnej dla tych architektur.

Teraz klienci mogą łączyć Oracle Cloud Infrastructure (OCI) i Google Cloud bez opłat za transfer danych między chmurami, a Google oferuje wsparcie dla uruchamiania aplikacji Oracle w Google Cloud, takich jak Oracle E-Business Suite itd.

Oracle Database@Google Cloud polega na wdrożeniu najnowszych usług bazodanowych w centrum danych Google Cloud działającym na sprzęcie OCI.

Klienci będą mogli zamawiać dostępne usługi bezpośrednio z Google Marketplace i zarządzać nimi bezpośrednio z konsoli Google Cloud.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: