Google Pay w PKO dla klientów indywidualnych już jest

Newsy
Opinie: 0
Google Pay w PKO Banku Polskim dla klientów indywidualnych oraz małych i średnich firm

Bank PKO udostępnił już dziś Google Pay dla klientów indywidualnych oraz małych i średnich firm. Wczoraj bank "teaserował" wprowadzenie GPay do swojej oferty dla rynku masowego.

Dotychczas z usługi Google Pay mogli korzystać wyłącznie klienci korporacyjni i samorządowi. Używanie Google Pay jest bezpłatne.

Klienci, którzy chcą korzystać z tej metody płatności mogą ją aktywować na smartfonie z systemem Android w wersji 5.0 lub nowszej, obsługującym technologię NFC.

Aby aktywować Google Pay klient powinien dodać kartę płatniczą PKO Banku Polskiego – debetową lub kredytową – do Portfela Google. Taka operacja odbywa się jednorazowo dla każdej karty na danym urządzeniu i należy ją zainicjować z poziomu aplikacji Portfel Google, dostępnej na smartfony z systemem Android. W Portfelu Google trzeba wybrać opcję „Dodaj do Portfela”, wskazać kartę płatniczą i wprowadzić jej szczegóły. Po akceptacji warunków użytkowania, klient dostaje specjalny SMS z kodem weryfikacyjnym do wpisania w aplikacji (tego kodu weryfikacyjnego nie można nikomu udostępniać ze względów bezpieczeństwa). Google Pay można też aktywować na inteligentnych zegarkach i innych urządzeniach przenośnych np. opaskach sportowych, które są przystosowane do obsługi tego rodzaju płatności.

Karta płatnicza dodana do Google Pay działa dokładnie tak samo, jak tradycyjna karta debetowa czy kredytowa. W przypadku kart debetowych PKO Banku Polskiego w Google Pay dostępna jest funkcja karty wielowalutowej, zaś wszelkie płatności Google Pay wliczane są automatycznie do wymaganej transakcyjności zwalniającej z opłaty za dane konto lub kartę.

Klienci PKO Banku Polskiego mają więc teraz do dyspozycji:

  • Apple Pay
  • BLIK zbliżeniowy
  • Garmin Pay
  • Google Pay (nowość! - dla klientów indywidualnych oraz małych i średnich firm)
  • IKO i możliwość płacenie kartą podpiętą w aplikacji
  • Karta zbliżeniowa (plastikowa)
  • SwatchPAY!
  • Xiaomi Pay (dla kart Mastercard).

Google Pay to usługa w ramach Portfela Google.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: