Google zaprezentował dziś swoje smartfony i zegarek

Newsy
Opinie: 0
Google zaprezentował dziś swoje smartfony i zegarek

Google zaprezentował dziś swoje 2 nowe smartfony i zegarek.

Pixel 7 i Pixel 7 Pro nie będą dostępne w Polsce. Można się spodziewać, że na rynkach, na których będą dostępne też nie będą zbyt popularne, bo tak było w przypadku wszystkich wcześniejszych edycji tej serii.

Tegoroczne Pixele są napędzane procesorem Google Tensor G2 i działają pod kontrolą systemu Android 13. Oba telefony będą dostępne w 3 wersjach kolorystycznych.

Wersja Pro ma główny aparat 50 MP. Google udostępnił w czasie nagrywania wideo tryb Cinematic Blur oraz 10-bitowy HDR. Funkcja Photo Unblur ma umożliwiać automatyczne poprawianie jakości lekko poruszonych zdjęć. Funkcja Night Sight to tryb nocny. W telefonach będą działać funkcje Live Translate oraz Assistant Voice Typing. Dopiero teraz w Pixelach będzie dostępny Face Unlock.

Mniejszy smartfon będzie miał ekran 6.3 cala FHD+ z odświeżaniem 90 Hz. Ekran większego (6.7 cala QHD+) będzie miał odświeżanie dynamiczne od 10 do 120 Hz. Nowe Pixele będą miały dostęp do darmowego VPN by Google One. Przez 5 lat mają zapewnione aktualizacje bezpieczeństwa.

Pixel 7 Pro kosztuje 899 dolarów, a wersja bez Pro 599 dolarów.

Google Pixel Watch działa pod kontrolą systemu WatchOS 3.5 i ma zainstalowane aplikacje sportowe i dotyczące zdrowia firmy Fitbit. Nowy Watch ma otrzymać w przyszłym roku funkcję wykrywania upadku (kopia rozwiązania dostępnego od dawna w Apple Watch). Zegarki Google otrzymują na pół roku darmową aktywację usługi Fitbit Premium i na 3 miesiące usługę Youtube Music Premium.

Google Pixel Watch ma dosyć kontrowersyjny design z bardzo grubymi ramkami wokół ekranu. Waży bez paska 36 g. Jest dostępny w trzech kolorach: czarnym, srebrnym i złotym. Ekran AMOLED o maksymalnej jasności 1000 nitów z Always-on display jest chroniony szkłem Corning Gorilla Glass 5. Zegarek wytrzymuje zanurzenie do 5 atmosfer. Za lokalizację odpowiada obsługa systemów GPS, GLONASS, BeiDou, Galileo, a za transmisję LTE, Bluetooth 5.0, Wi-Fi 802.11 b/g/n 2.4GHz i NFC.

Zegarek kosztuje 349 dolarów.

Google zaprezentował także nowy tablet, który w sprzedaży ma być dostępny w przyszłym roku.

Prezentacja nowych urządzeń Pixel:

 

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: