Huawei chwali się sukcesem swojego programu dla studentów

Newsy
Opinie: 0
Huawei chwali się sukcesem swojego programu dla studentów

Huawei podsumował finał polskiej edycji Seeds for the Future.

To program dla studentek i studentów, którzy chcą zdobywać doświadczenie w zakresie nowych technologii, a także umiejętności, takie jak praca zespołowa, zarządzanie projektami i przywództwo.

Tegoroczna, jubileuszowa edycja przyciągnęła rekordową liczbę - ponad 250 zgłoszeń z uczelni z całej Polski.

Podczas spotkań projektowych, polski zespół Carely, składający się ze studentów z różnych uczelni, skonstruował innowacyjne rozwiązanie bazujące na algorytmie AI, mające na celu pomoc opiekunom i osobom chorym na Alzheimera w lepszej komunikacji. Projekt stworzony przez Carely został zgłoszony do udziału w międzynarodowym finale Tech4Good. Nagrodą główną w finale konkursu będzie możliwość uzyskania 100 tys. dolarów dofinansowania na dalszy rozwój przedsięwzięcia oraz wycieczka do Chin. W składzie zespołu znaleźli się: Maksymilian Kędzierski z Uniwersytetu SWPS, Lena Starowicz z Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie, Dorota Orzechowska z The University of Warwick w Wielkiej Brytanii, Jakub Babuśka z King's College London, Jakub Kobiałka z Wyższej Szkoły Ekonomii i Informatyki w Krakowie oraz Syntia Kudela z Uniwersytetu Szczecińskiego.

W tym roku 50 zakwalifikowanych studentów z całej Polski szkoliło się pod okiem ekspertów i mentorów.

Wyłoniono także 10 najaktywniejszych uczestników, którzy otrzymali sprzęt od Huawei.

Na podium stanął Maksymilian Kędzierski z Uniwersytetu SWPS, tuż za nim uplasowała się Justyna Gręda z Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie, a 3. miejsce zajął Adam Sztamborski z Politechniki Łódzkiej. Ponadto kolejne miejsca zdobyli:

  • Joanna Sołtys z Uniwersytetu Jagiellońskiego
  • Kristina Bujanowska z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
  • Jakub Babuśka z King's College London
  • Dorota Orzechowska z The University of Warwick 
  • Anna Pająk z Politechniki Gdańskiej
  • Barbara Boruch z Politechniki Gdańskiej
  • Damian Sawko z Politechniki Wrocławskiej

Wśród patronów jubileuszowej edycji Seeds for the Future znaleźli się: Pracodawcy Rzeczypospolitej Polskiej, KIGEiT, NCBR, Our Future Foundation, Erasmus Student Network, KRASP, Digital Poland oraz Konfederacja Lewiatan. Natomiast wsparcie merytoryczne dla programu zapewniły: Uniwersytet Jagielloński, Politechnika Wrocławska, Politechnika Łódzka, Akademia Górniczo-Hutnicza, Politechnika Opolska i Politechnika Gdańska.

X edycja Seeds for the Future

X edycja Seeds for the Future

X edycja Seeds for the Future

X edycja Seeds for the Future

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: