Huawei nova 9 i jej 9 najważniejszych zalet

Akcje partnerskie | Newsy
Opinie: 0
Huawei nova 9 i jej 9 najważniejszych zalet

Huawei nova 9 to smartfon ze średniej - wyższej półki. Telefon ma mnóstwo zalet a na czoło wysuwają się przede wszystkim doskonały ekran oraz płynne działanie. Huawei nie zapomniał również, jak robi się zdjęcia. Firma zawsze była w tej dziedzinie w czołówce i nie inaczej jest tym razem. Dziś, zgodnie z nazwą telefonu, pokażemy wam 9 najmocniejszych punktów tego modelu.

Zaleta nr 1 - design

Huawei nova 9 wygląda jak smartfon z najwyższej półki. Mieniący się tył z matowym wykończeniem, które nie zbiera odcisków palców jest tak ładny, że szkoda go wkładać w jakieś etui.  Ale producent dokłada je do pudełka. Świetnie prezentuje się wyspa z aparatami. Jest oryginalna, ma owalny kształt i składa się z dwóch kół. W górnym, otoczonym srebrnym pierścieniem, producent umieścił 50 MP matrycę z układem filtrów RYYB. Informują nas o tym stosowne napisy. W dolnym kole mamy symetrycznie rozmieszczone pozostałe oczka. Na dole plecków umieszczono nazwę „nova” w bardzo ciekawej formie graficznej. Tył, podobnie jak ekran, jest zakrzywiony po bokach. Dzięki temu chwyt telefonu jest bardzo pewny i wygodny. Generalnie widać tu dbałość o każdy, nawet najmniejszy szczegół.

Zaleta nr 2 – topowy wyświetlacz

Producent zdecydował się na zastosowanie ekranu OLED o przekątnej 6.57 cala, odświeżanego do 120 Hz. Rozdzielczość to FHD+. Ciekawostką jest możliwość obniżenia jej do HD, tak by zmniejszyć zużycie baterii. Można również ustawić „rozdzielczość inteligentną” i pozwolić, by urządzenie samo o niej decydowało, w zależności jaką czynność wykonujemy.

Widoczność w pełnym słońcu jest doskonała, nie musimy ani szukać cienia, ani przysłaniać ekranu ręką. W ustawieniach można dopasować tryb kolorów i temperaturę barwową.

Są również tryby: ciemny, ochrony wzroku oraz e-książki.

Do dyspozycji mamy informacje wyświetlane na wygaszonym ekranie. Huawei daje nam wiele motywów do wyboru. Oczywiście pokazują się powiadomienia ze wszystkich aplikacji i to z powodzeniem zastępuje nam diodę powiadomień.

Wyświetlacz jest lekko zagięty na bokach, przez co bardzo wygodnie wykonuje się na nim wszystkie gesty. Uspokajamy zaniepokojonych – nie ma mowy o jakichś przypadkowych dotknięciach.

Wisienką na torcie jest 120 Hz odświeżanie, które sprawia, że telefon wchodzi na wyższy stopień płynności. Można je obniżyć do 60 Hz, bądź pozwolić, by urządzenie decydowało na bieżąco o najkorzystniejszej częstotliwości.

Zaleta nr 3 – płynne działanie

Huawei zastosował w nova 9 sprawdzony procesor. To Qualcomm Snapdragon 778G z układem graficznym Adreno 642L. Do pomocy ma 8 GB RAM. Dzięki temu działanie stoi na bardzo wysokim poziomie. Przewijanie stron jest bardzo płynne, a wrażenie szybkości potęguje oczywiście 120 Hz odświeżanie. 

GPS łapie naszą pozycję szybko i bezbłędnie, jest również NFC. A jakość rozmów głosowych stoi zawsze na najwyższym poziomie.

Zaleta nr 4 – dopracowane oprogramowanie

Dzięki współpracy z TomTom mapy Petal preinstalowane na telefonie niczym nie ustępują, a czasem nawet przewyższają mapy Googla. Świetnie radzą sobie z omijaniem korków i wyznaczaniem najkorzystniejszej trasy. Mamy gwarancję sprawnego przemieszczenia się z punktu A do wyznaczonego przez nas punktu B.

Jeśli zaś chodzi o NFC. Huawei rozpoczął współpracę z fintechem Curve. I stosowna aplikacja jest już do pobrania w sklepie AppGallery. Możemy do niej podłączyć konto praktycznie każdego banku i płacić zbliżeniowo.

Możemy również podłączyć do telefonu Gmaila jako klienta poczty, zainstalować wszystkie aplikacji społecznościowe (Facebook, Messenger, Instagram, WhatsApp). Jest też Spotify.

To pokazuje, jak intensywnie Huawei współpracuje ze swoimi partnerami nad stworzeniem kompletnego ekosystemu. I że świat poza usługami Google istnieje.

Zaleta nr 5 – genialny aparat główny

Huawei nie zapomniał, jak robi się doskonałe zdjęcia. Obiektyw główny ma 50 MP, f/1.9 a przede wszystkim filtr kolorów RYYB. Dzięki temu zdjęcia nocne są na poziomie nieosiągalnym dla wielu producentów. Nawet robiąc je przy minimalnej ilości światła możemy liczyć na świetny efekt. Ale zdjęcia nocne to nie wszystko. Nova 9 doskonale daje sobie radę w każdych warunkach, robiąc ostre i mocno nasycone fotografie pełne szczegółów. Doskonale spisuje się tryb portretowy pięknie, a co ważne dokładnie rozmywając tło za głównym obiektem. 

Zdjęcia możemy również zrobić szerokim kątem. Dzięki niemu uchwycimy w kadrze dużo więcej. Obiektyw sprawdzi się bardzo dobrze w miejskich, architektonicznych sceneriach. 

Zaleta nr 6 – świetne selfie 

Dla wielu osób w dzisiejszych czasach przednia kamera jest nawet ważniejsza niż główny obiektyw. Tą z nova 9 nikt na pewno się nie rozczaruje. Ma aż 32 MP i jasną przysłonę f/2.0. Zrobimy nią nie tylko zwykłe zdjęcie, ale również w trybie nocnym oraz portretowym. Możemy włączyć upiększanie: wygładzanie skóry, poprawianie konturów twarzy oraz karnacji skóry. Są również różne efekty rozmycia tła i możliwość doświetlania twarzy ekranem.

Świetnie wypadają więc możliwości i równie dobrze prezentują się efekty. Zdjęcia są bardzo szczegółowe i wychodzą bardzo ładne w każdych warunkach i o każdej porze. Kadr jest dość szeroki, nie będzie więc problemu by na zdjęciu uwiecznić się z większą grupą przyjaciół.   

Zaleta nr 7 – nagrywa super filmy

Producenci dość często zapominają, że telefon to nie tylko zdjęcia, ale i filmy. Rozdzielczości 4K w przedniej kamerze na próżno szukać nawet w droższych smartfonach, dysponujących mocniejszymi procesorami, które potencjalnie powinny taką opcję oferować. Na szczęście nova 9 nie zawodzi, po   raz kolejny pokazując, że miłośnicy selfie będą z niej bardzo zadowoleni. 4K mamy i w tylnej i w przedniej kamerze. W ślad za świetną rozdzielczością idzie również wysoka jakość rejestrowanego obrazu. Bardzo dobrze spisuje się elektroniczna stabilizacja w głównym obiektywie. Ta z przodu jest nieco gorsza, ale filmy i tak są jak najbardziej satysfakcjonujące. Nie ma problemów z utrzymywaniem ostrości, bardzo dobrze zbierany jest głos.  

Zaleta nr 8 – bateria

Huawei nova 9 dysponuje ogniwem o pojemności 4300 mAh. Niezależnie od tego co robimy, mamy pewność, że nie będziemy musieli ładować telefonu w ciągu dnia. A jeśli używamy go nieco mniej, spokojnie wytrzyma nam dwa dni. Urządzenie jest również doskonale zoptymalizowane, bo nieużywane praktycznie nie traci energii.

Zaleta nr 9 – szybka ładowarka w zestawie

A kiedy bateria już w końcu się wyładuje, napełnimy ją błyskawicznie dzięki 66W ładowarce. To pół godziny, gdy zostało nam 10 proc. energii i o jakieś 8 min. więcej, jeśli ładujemy telefon od zera. Jest to niesłychanie wygodne, bo nie musimy utykać przy gniazdku na długie godziny, tylko naładujemy telefon do pełna w czasie porannego prysznica i kawy. A potem możemy intensywnie z niego korzystać do późnej nocy.

Huawei nova 9 jest doskonałym smartfonowym nowym otwarciem dla Huawei. Firma pokazuje, że można mieć pełnowartościowe urządzenie bez sklepu Play. Nie ma już problemów z nawigacją czy płatnościami, a to do niedawna było największą bolączką urządzeń Huawei. AppGallery pełne jest aplikacji a telefon podpowiada z jakich innych źródeł można je jeszcze pobrać. Co ważne, dba o bezpieczeństwo, skanując pliki i informując, czy są one bezpieczne.   

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: