Idea na Pomarańczowo

Newsy
Opinie: 3

Orange SA przejmie wszystkie interesy, które posiada France Telecom na rynku telefonii komórkowej. Dotyczy to również naszego kraju (PTK Centertel). W projekcie jest stworzenie panaeuropejskiej sieci komórkowej. Już, według nieoficjalnych informacji, grupa TP SA prowadzi z Orange rozmowy dotyczące wspólnego pakietu usług. Dla osób posiadających telefony z aktywacją w sieci Idea, będzie oznaczało to, że opłaty roamingowe we wszystkich sieciach europejskich (tam gdzie działa Orange bądź firma posiadająca licencję) będą jednolite. Już obecnie France Telecom Mobiles umożliwia roaming w 26 krajach europejskich stosując wszędzie jednakową taryfę - 1 euro/min. Nie wiadomo kiedy PTK Centertel miałby zostać włączony do grupy Orange. Zbliżanie się do tego momentu nastąpi, gdy France Telecom straci bezpośrednią kontrolę nad Ideą (TP SA zapowiedziała, że w połowie 2001 r. odkupi 34% udziałów w PTK Centertel od FT). Nadal jednak w rękach francuzów pozostanie 51% udziałów w TP SA, więc PTK Centertel pozostanie pod pośrednią kontrolą FT.

Wprowadzanie sieci panaeuropejskiej związane jest obniżaniem kosztów działania. Szczególnie w chwili obecnej jest to dość istotne, gdyż operatorzy ponoszą olbrzymie nakłady na telefonię UMTS. W samej Francji i Wielkiej Brytanii, Orange wyda na ten cel 8 mld euro. Również uzasadnieniem wprowadzania sieci panaeuropejskiej jest zaostrzająca się konkurencja na rynku. Orange zamierza być obecny w 50 krajach i aby pozyskać klientów będzie wprowadzał nowe usługi: bezprzewodowe usługi ASP, UMTS, a także rozwijał istniejące: transmisja danych i GPRS. W ślad za usługami, zunifikowane zostaną taryfy, a opłaty będą pobierane za rzeczywisty czas połączenia. Już w chwili obecnej operator taryfikuje rozmowy na wyspach co sekundę.

Opinie:

Opinie archiwalne (3):

Komentuj

Komentarze / 3

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  sapero pisze: 2001-02-06 00:00
  Mam nadzieję, że jak najszybciej w Idei pojawi się impuls co 1 sekundę!! !! !!
  0
 • Users Avatars Mini
  Qba pisze: 2001-11-28 09:30
  Jest od dawna ale tylko dla VIP-ow i wielkich korporacji gdzie jest powiedzmy 500 telefonow na jednej biznae grupie! Rozumiesz jak jest wysokosc rachunkow VIP-a!!! :)))
  0
 • Users Avatars Mini
  mooby pisze: 2004-08-05 21:26
  Telecom na rynku telefonii komórkowej. Dotyczy to również naszego kraju (PTK Centertel). W projekcie jest stworzenie panaeuropejskiej sieci komórkowej. Już, według nieoficjalnych informacji, grupa TP SA prowadzi z Orange rozmowy dotyczące wspólnego pakietu usług. Dla osób posiadających telefony z aktywacją w sieci Idea, będzie
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: