TOP10 zalet szybkiego internetu domowego

Akcje partnerskie | Newsy
Opinie: 0
Dlaczego warto mieć łącze stacjonarne w domu?

Advertisement Advertisement  

 

Polski Instytut Ekonomiczny w opublikowanym pod koniec listopada 2021 r. raporcie alarmował, że w czasie pandemii w 2020 r. w 184 powiatach Polski zamieszkanych przez 15,3 mln osób, większość wykonywanych testów przepustowości łączy internetowych wskazywała na niedostateczną prędkość pobierania danych. Co definiujemy jako niedostateczna prędkość? PIE na potrzeby raportu przyjął, że minimalne parametry łącza powinny wynosić 10 Mbps „w dół” (przy ściąganiu danych) oraz 3 Mbps „w górę” (przy wysyłaniu). A to oznaczało spory kłopot dla wielu osób, gdy musieli przestawić się na zdalną naukę czy telepracę. Potwierdziły to też dane z badania przeprowadzonego pod koniec 2020 r. przez Urząd Komunikacji Elektronicznej. Wynikało z nich, że 23 proc. Polaków podczas epidemii koronawirusa korzystała z nauki online i 1/5 z nich negatywnie oceniała jakość usług telekomunikacyjnych w czasie e-learningu. Najczęstszymi problemami, jakich doświadczały osoby uczące się online były problemy techniczne związane z aplikacjami oraz przerwy w dostępie do internetu.

Badanie PIE pokazało też, że większe problemy z odpowiednią jakością łącza internetowego mieli mieszkańcy powiatów, w których częściej korzystano z łączy bezprzewodowych. Łącza tego typu oferują zazwyczaj bowiem nieco niższe parametry niż światłowody lub wysokiej jakości łącza kablowe. I jest to jeden z głównych powodów, dla których warto mieć w domu dobry internet stacjonarny.

Tych powodów jest jednak znacznie więcej:

  1. Transmisja w sieciach mobilnych jest bardziej zależna od jednoczesnej liczby podłączonych użytkowników – stąd spadki parametrów w przypadku użytkowników korzystających z łączy mobilnych w określonych porach dnia, gdy wiele osób jednocześnie na jednym osiedlu korzysta ze zdalnej pracy lub szkoły.
  2. Łącza stacjonarne są całkowicie odporne na działanie warunków atmosferycznych (wiatru, deszczu, śniegu), co jest wadą technologii radiowych.
  3. Korzystając z dobrego internetu stacjonarnego mamy gwarancję, że prędkość ściągania i wysyłania danych będzie odpowiadać zawsze tej z umowy z operatorem.
  4. Używając internetu stacjonarnego można mieć pewniejszy dostęp do dodatkowych, bardziej wymagających usług, np. telewizji internetowej, która wymaga stabilnego łącza o odpowiednich parametrach.
  5. Łączna stacjonarne zapewniają o wiele większy komfort przy graniu online, dzięki temu, że mają znacznie niższe wskaźniki opóźnienia w transmisji, tzw. pingi, a to ma ogromny wpływ na granie w trybie multiplayer.
  6. Ogromną zaletą internetu stacjonarnego jest to, że gwarantuje on nieograniczony dostęp do sieci bez limitu gigabajtów, które można ściągnąć w ciągu miesiąca. Bez obawy można więc ściągać duże pliki np. gry lub korzystać ze streamingu wideo lub muzyki.
  7. Internet stacjonarny jest nadal trochę mniej awaryjny niż mobilny. Dzięki temu znacznie rzadziej jesteśmy narażeni na to, że nagle będziemy odcięci od sieci.
  8. Łącza stacjonarne są zazwyczaj nadal znacznie szybsze niż mobilne.
  9. Posiadając szybkie stacjonarne łącze internetowe można podłączyć do niego (w ramach domowej sieci Wi-Fi) wiele urządzeń (laptop. tablet, smartfony, telewizor) i korzystać przez nie z internetu jednocześnie. Nie musimy się obawiać, że łącze tego nie wytrzyma i internet będzie nam „mulił”.
  10. Internet stacjonarny wcale nie jest droższy od mobilnego, a jak widać ma wiele zalet, których nie ma ten drugi.

Jeśli więc nie mamy jeszcze internetu stacjonarnego, to nie powinniśmy się dłużej wahać. Warto wtedy skorzystać z oferty Playa. Na rynku bowiem trudno dziś znaleźć równie atrakcyjną cenowo ofertę na internet stacjonarny.

Łącze o przepływności 150 Mb/s można już mieć bowiem w cenie 40 zł za miesiąc (po rabatach za e-fakturę, zgody marketingowe i terminowe płatności) i jest to oferta bez zobowiązań, z której można zrezygnować w każdym momencie. Za szybsze łącze 300 Mb/s zapłacimy 50 zł, a za 600 Mb/s – 60 zł miesięcznie. Co ważne, sam proces instalacji usługi w naszym domu jest bardzo prosty. W wybranym przez klienta terminie przychodzi monter i konfiguruje usługę wraz z routerem. Jednorazowa opłata za instalację to tylko 50 zł.

Warto też podkreślić, że Playowi zależy na tym, by jego klienci świadomie decydowali się na korzystanie z konkretnych usług. Dlatego też zdecydował się na utworzenie dla nich specjalnej strony, która stanowi kompendium wiedzy na temat usług oferowanych w sieci Play. Oprócz porad, jaka konkretnie oferta może być najlepsza dla danego klienta, można tam znaleźć pełne kompendium wiedzy na temat bezpieczeństwa sieci domowej, szybkiego i działanie sieci WiFi, a także innych praktycznych i użytecznych porad internetowych. Centrum wiedzy Play sprawia, że klient jego sieci staje się internetowym specjalistą, który nie tylko świetnie radzi się sobie z różnego typu problemami, ale może też w tym zakresie być doradcą dla innych.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: