Bilety Interrail na smartfonach Polaków

Newsy
Opinie: 0
Bilety Interrail dostępne w systemie e-IC!

Od 15 września podróżni mogą zakupić bilety Interrail na stronie internetowej PKP Intercity. Do tej pory takie bilety były dostępne wyłącznie w kasach biletowych. Od teraz bilety Interrail możemy kupić na smartfonie.

Po zakupie biletu, podróżni otrzymują sześcioznakowy kod. Aby skorzystać z biletu w tej formie należy pobrać bezpłatną aplikację Rail Planner App (dostępną na smartfony z systemem iOS lub Android) i w niej wprowadzić kod, co pozwoli na zarządzanie podróżą. Aplikacja Rail Planner App pozwala na podgląd rozkładów jazdy, a jeśli na wybrane połączenie wymagana jest obowiązkowa rezerwacja miejsca – aplikacja informuje o tym podróżnych, a nawet wskaże gdzie można ją nabyć. 

Bilet Interrail można zakupić na 11 miesięcy przed wyjazdem. Podczas zakupu nie trzeba wskazywać dnia rozpoczęcia podróży. Dla osób poniżej 27 roku życia i seniorów przygotowano zniżki, a dzieci do 11 roku życia włącznie mogą podróżować bezpłatnie.

W ramach biletu można wybrać opcję One Country Pass, która umożliwia podróże po wybranym kraju Europy. Drugą opcją jest Global Pass. Dzięki niej możemy elastycznie podróżować po Starym Kontynencie, posiadając jeden bilet.

Pełna oferta i warunki dostępne są tutaj.

Bilety Interrail wprowadzono 1972 i od tego czasu skorzystało z nich ponad 10 milionów podróżnych. Zakup biletu otwiera możliwość podróży po 33 krajach Europy. Na podróżników czeka 40 000 destynacji. Dzięki Interrail możliwe jest podróżowanie pociągami różnych przewoźników –  lokalnymi, krajowymi a nawet transgranicznymi. Bilety Interrail honorowane są przez ponad 40 przewoźników, w tym PKP Intercity.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: