Kara za naruszenie tajemnicy telekomunikacyjnej dla TP

Newsy
Żródło: UKE
Opinie: 3

Prezes UKE nałożył na Telekomunikację Polską karę pieniężną w wysokości 50.000 zł za naruszenie przepisów Prawa telekomunikacyjnego określających zasady dozwolonego przetwarzania danych abonenta.

W wyniku przeprowadzonego przez Urząd Komunikacji Elektronicznej postępowania administracyjnego ustalono, iż Telekomunikacja Polska S.A. bezprawnie przetwarzała dane abonenta objęte tajemnicą telekomunikacyjną. Przetwarzanie to dotyczyło następujących danych: imienia i nazwiska abonenta oraz adresu zamieszkania i zostało dokonane poprzez zamieszczenie tych danych (udostępnienie ich publicznie) w spisach abonentów. Przetwarzanie to nastąpiło jednocześnie z naruszeniem art. 169 ust. 3 Prawa Telekomunikacyjnego, tj. bez uzyskania zgody abonenta na to przetwarzanie.

Prawo Telekomunikacyjne przewiduje w takich sytuacjach wydanie przez Prezesa UKE decyzji nakładającej karę pieniężną w maksymalnej wysokości do 3% przychodów ukaranego podmiotu.

Wysokość nałożonej kary nałożonej przez Prezesa UKE decyzją z dnia 14 sierpnia 2008 r. uwzględnia okoliczność, iż naruszenie miało jednostkowy charakter, przy jednoczesnym jednak uwzględnieniu faktu, że jest to kolejna kara pieniężna nakładana przez Prezesa UKE na Telekomunikację Polską S.A. za brak przestrzegania wskazanych wyżej przepisów ustawy Prawo telekomunikacyjne.

Opinie:

Opinie archiwalne (3):

Komentuj

Komentarze / 3

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  wymionko pisze: 2008-08-15 01:12
  A jakim prawem Tele 2 przetwarza moje dane?
  0
 • Users Avatars Mini
  ja pisze: 2008-08-15 12:12
  @wymionko oczywiście tele2, netia dialog i inne badziewie może przetwarzać Twoje dane bo nie jest operatorem wiodącym, tylko tepsie należy się kara - ot cała głupia filozofia UKE. Uke zawsze się może zasłonić, że chodzi o spis abonentów a nie o inne kwestie, a i tak będzie to jak zwykle pieprzenie UKE z Panią S. na czele. Nie mogę już słuchać o UKE bo mi się scyzoryk w kieszeni otwiera - jak można to tak spieprzyć liczyłem, że rynek będzie sprawiedliwie nasycany konkurencją.
  0
 • Users Avatars Mini
  Niko pisze: 2008-08-18 21:00
  @ja: "rynek będzie sprawiedliwie nasycany konkurencją" = LOL
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: