Kolejny duży pilot PayPass w Polsce

Newsy
Żródło: MasterCard Europe
Opinie: 2

Dzięki współpracy organizatora Heineken Open'er Festival- firmy Alter Art, agenta rozliczeniowego eService, Banku Zachodniego WBK i MasterCard w lipcu 2008 roku karty pre-paid Maestro PayPass będą środkiem płatniczym na Heineken Open'er Festival. Jest to jeden z pierwszych projektów na świecie z wykorzystaniem technologii PayPass na dużej imprezie masowej.

Karty zbliżeniowe Maestro PayPass będą w tym roku alternatywą dla funkcjonujących na Heineken Open’er Festival bonów towarowych. Cztery tysiące uczestników tegorocznego festiwalu, który odbędzie się w Gdyni, Lotnisko Babie Doły (Kosakowo) w dniach 4- 6 lipca 2008 roku, otrzyma od organizatorów karty typu pre-paid Maestro PayPass wydane przez Bank Zachodni WBK. W czasie trwania imprezy wszystkie punkty handlowe działające na terenie festiwalu zostaną wyposażone w czytniki kart zbliżeniowych PayPass.

„Wszyscy, którzy zamówią przez stronę www.opener.pl bezpłatną kartę przedpłaconą Maestro PayPass, tzw. „Alter Kart” będą mogli ją doładować przelewem bankowym przed rozpoczęciem Festiwalu, tak by mogli dokonać zakupów we wszystkich punktach handlowych działających na terenie miasteczka festiwalowego. Karty te będą również funkcjonować na Coke Live Music Festiwalu w Krakowie, i na wszystkich innych, organizowanych przez nas imprezach. Alter Kart to nowoczesna, wygodna i bezpieczna alternatywa dla festiwalowych bonów towarowych, które dotąd były jedynym środkiem płatniczym na Festiwalu;– mówi Mikołaj Ziółkowski z Agencji Alter Art, organizatora Festiwalu.

Używając rozwiązań PayPass w ponad 100 punktach handlowych na terenie festiwalu włączonych do programu, uczestnicy festiwalu będą mogli zapłacić za kupowane produkty, zbliżając swoją kartę Maestro PayPass do czytnika PayPass. Innowacyjna technologia wdrażana przez MasterCard na całym świecie pozwala na szybkie, łatwe i bezpieczne dokonywanie drobnych płatności na kwotę do 50 złotych, bez potrzeby wyszukiwania drobnych w portfelu, wstukiwania kodu PIN, czy podpisywania potwierdzenia transakcji. Dla zwiększenia bezpieczeństwa płatności o większej wartości wymagany może być kod PIN lub podpis na potwierdzeniu transakcji.

Opinie:

Opinie archiwalne (2):

Komentuj

Komentarze / 2

Dodaj komentarz

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: