Koniec słuchawek Jabra!

Najważniejsze | Newsy
Opinie: 0
Koniec słuchawek Jabra!

GN (właściciel marki Jabra) podjął decyzję o stopniowej likwidacji linii produktów Elite i Talk.

Według GN, skoncentrowanie linii produktów Elite na segmencie premium, które zostało zainicjowane w 2023 r., zaowocowało wyższym poziomem rentowności niż wcześniej. Jednak inwestycje wymagane do przyszłych innowacji i wzrostu w tej bardzo konkurencyjnej przestrzeni są uważane za nieuzasadnione w perspektywie długoterminowej, biorąc pod uwagę związane z nimi ryzyko. Linia produktów Talk jest w podobnej sytuacji. W związku z tym, po dokładnym przeglądzie biznesowym, podjęto decyzję o stopniowej likwidacji zarówno linii Elite, jak i Talk.

Peter Karlstromer, CEO GN Store Nord, komentuje: "Decyzja o stopniowym wygaszaniu linii produktów Elite i Talk jest częścią naszego zobowiązania do skupienia się na atrakcyjnych rynkach, na których możemy zapewnić rentowny wzrost i silne zyski.

Zaledwie kilka dni temu, Jabra zaprezentowała drugą generację swoich bardzo udanych słuchawek Elite 8 Active i Elite 10.

GN zredukuje zapasy produktów – ich sprzedaż ma zostać zakończona do końca 2024 roku. GN będzie jednak nadal obsługiwać i wspierać klientów przez kilka lat.

W 2023 r. działalność konsumencka przyniosła przychody w wysokości 1 253 mln DKK z następującym podziałem na podprodukty: Linia produktów Elite (~70%), Linia produktów Talk (~10%), Linia produktów BlueParrott (~20%).

Stopniowa likwidacja będzie obejmowała nadzwyczajne działania promocyjne, które powinny mieć negatywny wpływ na rentowność dotkniętych linii produktowych do końca roku. Ponadto grupa poniesie nadzwyczajne koszty w wysokości około -200 mln DKK w pozostałej części 2024 r. (większość spodziewana jest w drugim kwartale 2024 r.) związane ze stopniową likwidacją, w tym odprawy, odpisy wcześniejszych projektów rozwojowych i zapasów.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: