Można testować nowy system sprzedaży PKP Intercity za 143 mln zł - chyba, że planujesz podróż do Berlina

Newsy
Opinie: 0
Można testować nowy system sprzedaży PKP Intercity za 143 mln zł - chyba, że planujesz podróż do Berlina

PKP Intercity testuje nowy systemem sprzedaży.

Nowy system e-IC 2.0 od 11 października jest dostępny w wersji beta.

Nowy system e-IC 2.0 to planowanie podróży „tam i z powrotem”, profile zakupowe (gdzie można wskazać ulubione lub najczęstsze relacje) oraz możliwość dodania biletu do kalendarza.

Platforma podpowiada także najlepszą dla podróżnych ofertę, która jest dopasowana do ich indywidualnych potrzeb.

Po podaniu daty urodzenia pasażera, e-IC 2.0 sugeruje ulgi, najbardziej korzystne dla danego przedziału wiekowego.

Podobnie jak w poprzedniej wersji systemu sprzedaży, pasażerowie mają dostęp do funkcji metastacji, dzięki której mogą wpisać wyłącznie nazwę miasta docelowego, a niekoniecznie konkretnej stacji. W tym wypadku system zaoferuje wszystkie dostępne połączenia z daną destynacją, biorąc pod uwagę dworce w wybranym mieście.

e-IC 2.0 wskaże tor i peron, z którego odjeżdża pociąg.

Podróżni mogą skorzystać także z graficznej rezerwacji miejsc czy prezentacji frekwencji. W przyszłości dostępny będzie również koszyk zakupowy, a także możliwość zakupu biletów okresowych oraz zakup bez zakładania konta.

Z wersji beta mogą korzystać użytkownicy, którzy posiadają konto w  starym serwisie e-IC lub w aplikacji mobilnej. Zakup biletów bez logowania do konta nie jest na ten moment dostępny. Zakupione uprzednio bilety będą dostępne na koncie użytkownika w każdej wersji systemu sprzedaży, czyli w obu wersjach systemu e-IC oraz w aplikacji mobilnej. Nowy serwis w wersji beta dostępny jest w polskiej wersji językowej.

Bilety w wersji beta e-IC 2.0 można zakupić wyłącznie na połączenia krajowe.

Nowy system oferuje możliwość kupienia biletów tam i z powrotem oraz tych w jedną stronę. Poprzez e-IC 2.0 można aktualnie nabyć bilety na przejazdy bezpośrednie lub z jedną przesiadką.

Serwis dostępny jest pod adresem https://ebilet.intercity.pl i działa równolegle do obecnego systemu e-IC. Na stronie https://www.intercity.pl nad wyszukiwarką dostępny jest link kierujący do nowej platformy. W związku z tym, że e-IC to wersja beta, mogą pojawić się w nim kwestie wymagające poprawy. W trosce o doskonalenie systemu wszelkie nieprawidłowości związane z jego działaniem można zgłaszać w formularzu kontaktowym dostępnym na stronie www.intercity.pl w dziale „Kontakt”, wybierając na liście zakładkę „Nowy system internetowej sprzedaży”.

W grudniu ubiegłego roku PKP Intercity podpisało trzy umowy. Pierwsza umowa obejmowała budowę systemu e-IC 2.0, którego efekty możemy testować już dzisiaj. Pozostałe dwa kontrakty dotyczą Centralnego Systemu Sprzedaży, a dokładniej licencji, wdrożenia i utrzymania technologii, a także Usługi Rezerwacyjnej. To, obok e-IC 2.0, kluczowe komponenty ekosystemu sprzedaży biletów w PKP Intercity. Wdrożenie przeprowadzi PKP Informatyka, która zajmie się utrzymaniem przez 60 miesięcy od startu produkcyjnego. Po tym okresie PKP Intercity będzie mogło przejąć opiekę nad utrzymaniem systemu lub przedłużyć umowę. Licencja została zakupiona bezterminowo.

Łączna wartość wszystkich umów wyniosła ponad 143 mln zł.

Nowy system sprzedaży PKP Intercity już dostępny – ruszył e-IC 2.0 w wersji beta

Nowy system sprzedaży PKP Intercity już dostępny – ruszył e-IC 2.0 w wersji beta

Nowy system sprzedaży PKP Intercity już dostępny – ruszył e-IC 2.0 w wersji beta

Nowy system sprzedaży PKP Intercity już dostępny – ruszył e-IC 2.0 w wersji beta

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: