Nadajemy prosto z europejskiej premiery Huawei w Monachium

Akcje partnerskie | Newsy
Opinie: 0
Nadajemy prosto z europejskiej premiery Huawei w Monachium

Huawei z rozmachem wprowadza swoje produkty na rynek europejski. W Monachium producent pokazał przede wszystkim dwa flagowe smartfony oraz zegarek z eSIM. Do Polski trafiły od razu najnowsze i najbardziej innowacyjne, flagowe produkty Huawei P60 Pro i Mate X3.

Premiera w Monachium

Na miejsce europejskiej premiery Huawei wybrał piękny teatr Showpalast München w pobliżu sławnego stadionu Allianz Arena. Po prezentacji zaproszono uczestników do zapoznania się z produktami w strefie demonstracyjnej. Przygotowane były specjalne instalacje pozwalające sprawdzić możliwości zdjęć nocnych z teleobiektywu i zdjęć makro. Na koniec na nasze pytania odpowiedział Martin Sun, który pełni funkcję Country Managera HUAWEI CBG Poland.

Nadajemy prosto z europejskiej premiery Huawei w Monachium

Huawei P60 Pro – fotograficzny flagowiec

Najważniejszym zaprezentowanym urządzeniem w Monachium był bez wątpienia telefon Huawei P60 Pro. Serii P nie trzeba nikomu przedstawiać. Gdy po raz pierwszy zaprezentowane zostały możliwości nocnej fotografii w P20 Pro Huawei całkowicie zdeklasował konkurencję. Najnowszy przedstawiciel serii P60 Pro także kładzie największy nacisk na możliwości zestawu aparatów. Sam wyglądy wysypy aparatów został tak zaprojektowany, aby nie było wątpliwości co jest najważniejszą cechą tego urządzenia.

Huawei wprowadził w najnowszym modelu zmienną przysłonę od F/1.4 do F/4.0, która oferuje użytkownikowi w sumie 10 możliwych ustawień. Daje użytkownikowi kontrolę nad głębią ostrości i ilością wpadającego światła, a więc i czasem naświetlania. Żaden inny tegoroczny flagowiec nie ma zmiennej przysłony.

Warto również zwrócić uwagę na peryskopowy teleobiektyw o 3,5x powiększeniu, który ma najjaśniejszy na rynku obiektyw F/2.1. Wraz z funkcją zoomu cyfrowego oferuje bardzo dobrą jakość powiększenia do 10x. Jako jedyny aparat z teleobiektywem na rynku nadaje się do zdjęć nocnych i w słabym oświetleniu. Huawei wciąż znajduje się na pozycji lidera zdjęć w słabym oświetleniu i wciąż jest krok przed konkurencją.

Dodatkowo P60 Pro potrafi robić bardzo dobre zdjęcia makro o dużym powiększeniu i wysokiej rozdzielczości.

Nadajemy prosto z europejskiej premiery Huawei w Monachium

Dodatkowo P60 Pro jest dostępny w wyjątkowym wykończeniu obudowy z syntetycznej masy perłowej, która ma unikatowy wzór na każdym egzemplarzu telefonu. Dla osób poszukujących bardziej klasycznego i stonowanego wyglądu idealna będzie czarna obudowa.

Huawei P60 Pro jest dostępny od 9 maja w cenie 5499 zł za wersję 8 GB / 256 GB lub 6299 zł za wersję 12 GB / 512 GB. W okresie sprzedaży premierowej, od 9 maja do 4 czerwca 2023 r., pierwsi kupujący będą mogli wraz z telefonem otrzymać smartwatch HUAWEI Watch GT 3 w wersji 46 mm lub 42 mm.

Nadajemy prosto z europejskiej premiery Huawei w Monachium

Huawei Mate X3 – składak demonstrujący możliwości producenta

Drugi flagowiec, który został zaprezentowany w Monachium, należy do osobnej kategorii składanych smartfonów. To pierwszy telefon Huawei z ekran zamykającym się do wnętrza obudowy, który firma wprowadza do Polski. Gdy telefon jest złożony można korzystać z zewnętrznego wyświetlacza o przekątnej 6,4 cala.

To co jednak robi największe wrażenie w Mate X3, to jego konstrukcja. Nie dość że wygląda rewelacyjnie, to gdy jest złożony nie odbiega rozmiarami i wagą od klasycznego smartfonu. Nie tracimy więc nic z wygody klasycznego urządzenia, ale zyskujemy dodatkowe możliwości większego, wewnętrznego wyświetlacza o rozmiarach mniejszego tabletu. Oba ekrany to OLED obsługujące 120 Hz i oferują najwyższej jakości obraz.

Nadajemy prosto z europejskiej premiery Huawei w Monachium

Kolejnym atutem Huawei Mate X3 jest zestaw aparatów. Mimo, że składane smartfony nie konkurują bezpośrednio z modelami specjalizującymi się w fotografii, to możliwości Mate X3 nie odbiegają jakoś specjalnie mocno od P60 Pro. Teleobiektyw Mate X3 ma aż 5x powiększenie optyczne, a więc największe wśród wszystkich składanych smartfonów. Mate X3 tak jak P60 Pro świetnie radzi sobie ze zdjęciami nocnymi.

Huawei Mate X3 można kupić od 9 maja w cenie 9999 zł za wersję 12/512 GB. W sprzedaży premierowej, od 9 maja do 4 czerwca 2023 r., pierwsi kupujący będą mogli wraz z telefonem otrzymać smartwatch HUAWEI Watch GT 3 w wersji 46 mm lub 42 mm.

Nadajemy prosto z europejskiej premiery Huawei w Monachium

Huawei Watch 4 i Watch 4 Pro – zegarek z eSIM

Po ciepłym przyjęciu flagowego Watch Ultimate, Huawei od razu prezentuje kolejny smartwatch, tym razem z LTE i obsługą kart eSIM. Watch 4 skupia się przede wszystkim na pomiarach aktywności i zdrowia. W Watch 4 debiutuje nowa funkcja monitorowania oddechu, która przedstawia wyniki jak badanie spirometrii. Nowy tryb mierzy aż siedem parametrów zdrowia w minutę i zapisuje taki zestaw danych. Pojawiły się także nowe widżety oraz szybsze ładowanie, które ładuje zegarek do pełna o połowę krócej niż w poprzedniku.

Całość została umieszczona w kopercie z tytanu z lekko wypukłym szafirowym szkłem. Do wyboru są trzy rodzaje pasków, od syntetycznego, przez skórzany, aż po tytanową bransoletę. Zegarek pojawi się w Polsce pod koniec czerwca.

Nadajemy prosto z europejskiej premiery Huawei w Monachium

Nowe laptopy

W Monachium można było zobaczyć także najnowsze odsłony dwóch najwyższych serii laptopów oferowanych przez Huawei - 14 calowego MateBook X Pro i 16 calowego MateBook 16s, teraz dostępne z najnowszą trzynastą odsłoną procesorów Intel. Nowy X Pro jest lżejszy od swojego poprzednika, ma mocniejszy procesor oraz został wyposażony w lepszą antenę, co przekłada się na stabilniejsze i szybsze połączenie z WIFI. Ten drugi model dostał bardzo mocny, 14-rdzeniowy procesor, nową antenę, ale przede wszystkim fantastyczny ekran dotykowy o rozdzielczości 2520x1680, odwzorowujący w 100% paletę barw RGB i posiadający 2 certyfikaty ochrony wzroku.  Oba laptopy będą dostępne w Polsce już w czerwcu.

Podsumowanie

Huawei pokazuje, że wciąż jest jednym z najbardziej innowacyjnych producentów smartfonów i zegarków na rynku. Zaprezentował całą gamę nowych produktów, które skupiają się na najbardziej ambitnym, najwyższym segmencie urządzeń. Europejska premiera w Monachium była dużym wydarzeniem, przygotowanym z rozmachem.

Zapraszamy do przeczytania naszych przedpremierowych pierwszych wrażeń z używania Huawei P60 Pro i Huawei Mate X3.

To materiał sponsorowany - powstał na zlecenie firmy Huawei.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: