Player.pl działa dzięki spółce PLAY - teraz na Xbox

Najważniejsze | Newsy
Opinie: 0
Player.pl działa dzięki spółce PLAY - teraz na Xbox

Player.pl jest teraz dostępny dla użytkowników Xbox. Usługa nadal działa w oparciu o platformę OTT Redge Media.

Aplikacja jest dostępna w sklepie Xbox Microsoft Store dla konsol Xbox One oraz Xbox Series X.

Redge Media to kompletna platforma do budowy serwisu OTT, oferowana w modelu white-label.

W czerwcu 2022 r., Redge Technologies dołączyło do grupy Play, będącej częścią francuskiej grupy telekomunikacyjnej iliad, w ramach transakcji, której przedmiotem było nabycie przez  P4 Sp. z o.o. 92,5% udziałów. Pozostałe 7,5% znajduje się nadal w rękach prezesa i współzałożyciela spółki Redge Technologies, Przemysława Frasunka.

Flagowym rozwiązaniem firmy jest Redge Media - platforma OTT dostępna w modelach PaaS i on-premise, składająca się z Service Delivery Platform oraz Video Delivery Platform, którego elementem jest rozproszony system dystrybucji treści (CDN).

W 2022 roku Redge Technologies miał 55,9 mln PLN przychodów oraz wynik EBITDA na poziomie 21,5 mln PLN. Firma w tym czasie zwiększyła zatrudnienie o 36% tworząc ponad 200 osobowy zespół inżynierów.

Spośród najważniejszych wydarzeń w 2022 r. wymienić należy odnowienie kontraktu z TVN Warner Bros. Discovery na dostarczanie platformy technologicznej dla serwisu Player.pl oraz odnowienie i rozszerzenie kontraktu z Play na dostarczenie platformy technologicznej, leżącej u podstaw usług PlayNOW. Istotnym wydarzeniem było także zawarcie i realizacja umowy z Telewizją Polską S.A. na wdrożenie i wsparcie serwisu TVP VOD.

Firma obsługuje wiodących nadawców i operatorów z regionu Europy Środkowo-Wschodniej oraz Bliskiego Wschodu, takich jak: TVN Warner Bros Discovery, Play, Keshet (Izrael), TVP, TV3 (Litwa, Łotwa, Estonia), Canal+, Vectra oraz Wirtualna Polska.

Spółka Redge Technologies powstała w 2007 r. i w okresie 2007-2020 r. należała do notowanej na GPW grupy Atende S.A., działając wówczas pod nazwą Atende Software. W wyniku wykupu menedżerskiego wspieranego przez Custodia Capital, spółka w 2020 r. rozpoczęła niezależną działalność.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: