Podpis elektroniczny w PLAY

Newsy
Żródło: PLAY
Opinie: 6

PLAY zawarł umowę partnerską z Unizeto Technologies. Dzięki podpisanej umowie w 366 salonach PLAY-GERMANOS można zakupić zestaw do składania bezpiecznego podpisu CERTUM.

Podpis elektroniczny jest odpowiednikiem podpisu własnoręcznego i umożliwia identyfikację osoby, która taki podpis złożyła. Może być stosowany wszędzie tam gdzie dokument elektroniczny zastąpił lub występuje równolegle z dokumentem papierowym. Posługiwanie się podpisem elektronicznym jest bardzo proste. Podpisanie dokumentu elektronicznego sprowadza się do umieszczenia karty kryptograficznej w czytniku podłączonym do komputera, wskazania podpisywanego pliku, podania kodu PIN oraz zatwierdzenia wykonywanej czynności złożenia podpisu przez program podpisujący przyciskiem „podpisz".

Do złożenia bezpiecznego podpisu elektronicznego wystarczy posiadać zestaw do składania podpisu elektronicznego. Zestawy CERTUM, które można kupić także w salonach PLAY-GERMANOS dostępne są w dwóch wariantach: standard z czytnikiem kart kryptograficznych oraz zestaw CERTUM bez czytnika - dedykowany dla osób posiadających komputer wyposażony w czytnik kart kryptograficznych. Oba warianty będą sprzedawane w dwóch rodzajach: ważność na 1 rok i ważność na 2 lata.

Opinie:

Opinie archiwalne (6):

Komentuj

Komentarze / 6

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  pnyczaj pisze: 2008-06-24 17:55
  Ciekawe, czy dla osób będących już klientami Play i/lub Netii oraz zamierzających kupić epodpis razem z aktywacją Play lub umową z Netią i ewentualnie aktywacją platformy n podpis będzie tańszy.
  0
 • Users Avatars Mini
  sade pisze: 2008-06-24 18:27
  nie ma takich informacji, a cena niezbyt zachęcająca - na rok 360 zeta, na 2 lata ok. 430 zeta. sporo kasy, a czy tak często będzie to przez klientów wykorzystywane? sam nie wiem co o tym myslec:)
  0
 • Users Avatars Mini
  wicher pisze: 2008-06-24 22:24
  Jak ktoś potrzebuje to kupi.
  0
 • Users Avatars Mini
  Pułkownik pisze: 2008-06-25 01:42
  Jak się rozpowszechni to stanieje. Na razie te wysokie ceny wynikają z monopolu (czy może tripolu ;-) ) jedynych 3 dostawców tej usługi w Polsce. Może za jakiś czas marże z kilkuset procent zejdą do killku, jak to się ma terz z komputerami.
  0
 • Users Avatars Mini
  rat pisze: 2008-06-25 12:01
  @ wicher - ale w sprzedaży chodzi o to,aby kupowali Ci, któzy niekoniecznie potrzebują, ale są zachęceni ceną czy mozliwościami. sprzedaż oparta tylko na "przymusowych " klientach nigdy nie wypali. a tu za mało informacji, szumu i za wysokie ceny na szerszy rynek
  0
 • Users Avatars Mini
  wrednamaupa pisze: 2008-06-25 12:44
  bla bla bla, plej jak zawsze wymysla bzdury
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: