Polacy nie wiedzą o istnieniu operatorów wirtualnych

Newsy
Żródło: On Board PR
Opinie: 7

Wyniki badań PBS DGA przedstawione w raporcie „Marka MVNO” firmy doradczej On Board PR jednoznacznie wskazują, że większość Polaków nie wie o istnieniu wirtualnych operatorów telefonii komórkowej (MVNO), takich jak Mobilking, mBank mobile czy MyAvon. Jednocześnie prawie milion Polaków (5,8 proc. osób w wieku powyżej 15 l.) deklaruje, że planuje zmienić operatora telefonicznego w ciągu roku. Na pytanie o podobne plany kolejne kilkaset tysięcy Polaków (3,5%) deklaruje, że nie podjęła jeszcze decyzji w tej sprawie. Największej migracji można spodziewać się wśród najmłodszych (16,2% planujących zmianę w grupie 15-17 l.).

Raport „Marka MVNO” przedstawia też szczegółowe wyniki badania znajomości poszczególnych marek operatorów wirtualnych. Najbardziej rozpoznawalną marką MVNO okazał się Mobilking. W badaniu wspomaganej rozpoznawalności uzyskał 30,6% wskazań. Analogiczny wynik dla mBank mobile to 8,6%, dla MyAvon – 7,9%, a dla Carrefour Mova – 6,3%. Raport wskazuje jednak, że jednocześnie aż 80% dorosłych Polaków nie jest w stanie wymienić spontanicznie żadnej marki MVNO.

Z raportu „Marka MVNO” firmy On Board PR wynika, że nowym operatorom bardzo trudno będzie pozyskać klientów z uwagi na duże nasycenie rynku. Aż 77% dorosłych Polaków deklaruje, że posiada już służbowy lub prywatny telefon komórkowy. Ci, którzy go nie mają to w większości przypadków ludzie starsi i osoby deklarujące najmniejsze zarobki.

Materiały dodatkowe:

Opinie:

Opinie archiwalne (7):

Komentuj

Komentarze / 7

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  inteligento pisze: 2008-10-02 17:40
  zapomnieli powiedzieć o play, przecież to też wirtualny operator.... biorąc pod uwagę roaming krajowy na gsm.... i słaby zasięg
  0
 • Users Avatars Mini
  lukasz pisze: 2008-10-02 17:48
  to chyba nie jest zaskoczenie, ale ciekawe kogo się o to pytali, ludzie wiedza ze istnieje cos takiego jak np. mobilking ale nie wiedza ze to wirtualny operator....gdzies przeczytalem ze mobilking ma 100 tysiecy klientow, wydaje mi się ze spokojnie mogą się zaczac bic już z playem.
  0
 • Users Avatars Mini
  KORPORACJA pisze: 2008-10-02 17:59
  ... inteligento - PLAY gdy wygrał przetarg stał się operatorem a to, ze ma umowę z plusem to tylko na czas budowy własnej sieci
  0
 • Users Avatars Mini
  daniel pisze: 2008-10-02 22:47
  Play nie jest wirtualnym operatorem tak apropo a co do zasiegu to play zawsze bedzie mial wspoldzielony z plusem zasieg GSM bo umts ma juz swoj a raczej go buduje.
  0
 • Users Avatars Mini
  lava1 pisze: 2008-10-03 14:05
  Pytali pewnie stare babcie i osoby które wogóle nie interesują sie telekomunikacją. Gdyby choć w reklamach mówiło się, że Heyah, Mobilking czy inne ustrojstwo to MVNO to pewnie by wiedzieli
  0
 • Users Avatars Mini
  lukasz pisze: 2008-10-03 18:00
  dokladnie ale żaden z nich nie mowil ze jest MVNO to skad ludzie maja wiedziec o tym, jedynie osoby które się tym interesuja wchodza na podobne serwisy o tym wiedza, ja sam korzystam z mobilkinga i muszę powiedziec ze jestem z tego opa zadowolony, malo gadam przez tel a chce mieć aktywny caly czas, mam aktywny numer za 20zł nie wiem czy u jakiegokolwiek innego opa jest podobna opcja
  0
 • Users Avatars Mini
  Genius pisze: 2008-10-07 16:54
  Primo - MVNO nie pojawily sie na rynku 100 lat temu, dajmy Polakom czas. Secundo - poza reklama MOBILKING, nie kojarze reklam zadnego innego wirtualnego operatora, wiec trudno byloby znac innych, skoro nie zadbali wystarczajaco o wypromowanie sie.
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: