Polkomtel przekazał sprzęt ratownikom mazurskiego WOPR

Newsy
Żródło: Plus
Opinie: 6

18 lipca br. w Giżycku odbyła się uroczystość przekazania Mazurskiemu Wodnemu Ochotniczemu Pogotowiu Ratunkowemu nowoczesnego sprzętu medycznego do ratowania życia oraz do szkolenia ratowników, zakupionego ze środków Fundacji Grupy Vodafone.

Sprzęt ratowniczy został zakupiony ze środków przyznanych przez Fundację Grupy Vodafone, akcjonariusza Polkomtel S.A., operatora sieci Plus. Fundacja, doceniając wieloletnie zaangażowanie Polkomtel S.A. na rzecz wspierania polskich służb ratowniczych i będący owocem tej współpracy coraz wyższy poziom bezpieczeństwa w polskich górach, nad morzem i na Mazurach, przychyliła się do wniosku złożonego przez polskiego operatora o wsparcie Mazurskiego WOPR dodatkowymi środkami.

Do ratowników MWOPR trafią m.in.:
1. fantomy wraz z komputerami do nauki resuscytacji,
2. fantomy pływające do nauki holowania tonących,
3. fantomy do nauki pierwszej pomocy dla dzieci i młodzieży,
4. kołnierze ortopedyczne,
5. deski ortopedyczne

„Mazurskie WOPR to nasz wieloletni, sprawdzony partner, cieszę się, że udało się zrealizować kolejne przedsięwzięcie, które w bezpośredni sposób przełoży się na poprawę bezpieczeństwa osób wypoczywających na Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich” – powiedział Dariusz Matuszak, Dyrektor Biura Komunikacji Korporacyjnej Polkomtel S.A.

„Z Plusem działamy już prawie 10 lat, zawsze mogliśmy liczyć na pomoc naszych przyjaciół. Cieszę się szczególnie z przekazanego dzisiaj sprzętu szkoleniowego, który umożliwi stałe doskonalenie umiejętności naszych ratowników i pozwoli na dalsze rozszerzenie naszej działalności z zakresu szkolenia z pierwszej pomocy dzieci i młodzieży. Cieszy mnie również, że Plus nie ogranicza się tylko do wspierania finansowego, ale ściśle z nami współpracując, wykorzystuje także swój bogaty know-how do tworzenia systemów ratowniczych, których zazdroszczą nam koledzy z wielu europejskich krajów” – powiedział Zbigniew Kurowicki, Prezes Mazurskiego WOPR.

Dzięki przekazanemu sprzętowi ratownicy MWOPR poza sezonem letnim będą prowadzić intensywne szkolenie ratowników wodnych oraz realizować program szkoleń z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej wśród dzieci i młodzieży z regionu Wielkich Jezior Mazurskich.

Opinie:

Opinie archiwalne (6):

Komentuj

Komentarze / 6

Dodaj komentarz

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: