Polska premiera składanego OnePlus Open – będzie konkurował u nas z Foldem Samsunga

Newsy
Opinie: 0
Polska premiera składanego OnePlus Open – będzie konkurował u nas z Foldem Samsunga

OnePlus opublikował na polskiej stronie informację, że nowy model OnePlus Open będzie miał swoją premierę 19 października.

To będzie pierwszy składany smartfon OnePlus i konkurencja dla Galaxy Z Fold 5.

Będzie to też pierwszy Fold OPPO, bo OPPO oficjalnie przyznaje, że OnePlus w Polsce jest po prostu submarką tego producenta i Open będzie "wspólnym" smartfonem.

W Polsce z foldów jest jeszcze do kupienia Huawei Mate X3, ale jest droższy od Samsunga, nie ma usług Google i 5G. Nie można go więc traktować jako realną konkurencję. Dlatego pojawienie się OnePlus Open jest ważnym dla rynku składanych smartfonów wydarzeniem.

Na stronie producenta jest już promocja na zakup nowego składaka. Można wpłacić 99 euro (około 450 zł) depozytu, aby uzyskać 250 euro (około 1135 zł) zniżki przy zakupie telefonu i dodatkowo dostać słuchawki OnePlus Buds Pro 2 o wartości około 700 zł w prezencie. Istota promocji polega na tym, że decydując się na wpłatę depozytu nie znamy jeszcze ceny telefonu. Aby skorzystać z promocji musimy zapłacić pełną kwotę do 23 października do godziny 16:46. Można też zrezygnować z zakupu, wówczas wpłacony depozyt zostanie zwrócony do 3 dni roboczych.

Co już wiadomo?

Na kanale Unbox Therapy pojawił się materiał prezentujący niektóre cechy OnePlus Open. Pete Lau, szef OnePlus rozmawia z prowadzącym o nowym telefonie, nie zdradzając jednak pełnej specyfikacji i nie uruchamiając smartfonu. Na filmie telefon ma zakrytą wyspę z aparatami – najwyraźniej producent uważa to za najbardziej charakterystyczny element urządzenia, który chce ujawnić w dniu premiery. 

Z filmu dowiadujemy się jednak, że telefon ma o 37% mniejszy mechanizm zawiasu i o 31 mniej elementów w jego konstrukcji niż Oppo Find N2OnePlus Open zamyka się szczelnie tak, że po zamknięciu może utrzymać się na kartce. Na nagraniu widać również charakterystyczny dla OnePlus suwak powiadomień, który pozwala przełączyć się między trybem dzwonka, cichym a wibracjami. Suwak jest szczególnie ceniony przez fanów OnePlus i z pewnością ucieszą się, że znalazło się na niego miejsce również w składanym flagowcu.

Cieszymy się, że konkurencja składanych smartfonów w Europie zaczyna przybierać na sile. Widzieliśmy wiele udanych składanych smartfonów, jak choćby Oppo Find N2, ale nie można ich kupić na rynku europejskim. Być może premiera OnePlus Open 19 października będzie przełomem pod tym względem i zobaczymy więcej składaków w Europie. Sam OnePlus Open zapowiada się bardzo interesująco. Jak zwykle problemem jest nikłe zainteresowanie klientów taką formą smartfonów. Na razie nadal odstrasza ich wysoka cena oraz delikatność konstrukcji i samego ekranu.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: