Solorz dogadał się z Chrenko i razem wybudują biurowce

Najważniejsze | Newsy
Opinie: 0
Solorz dogadał się z Chrenko i razem wybudują biurowce

Cyfrowy Polsat podał, że jego spółki zależne założyły dwie spółki JV ze słowackim deweloperem HB Reavis. Spółki mają razem wybudować biurowce w Porcie Praskim.

HB Reavis to spółka developerska założona w 1993 roku w Bratysławie. Jest aktywna na Słowacji, Polsce, Wielkiej Brytanii, Czechach i Węgrzech. Ostatnio także rozwija działalność w Niemczech i Turcji. Jest większościowym właścicielem jest Ivan Chrenko. W Polsce HB Reavis posiada m.in. nieruchomości Varso, West Station I-II, Gdański business center I i II. Poza Polską HB Reavis posiada m.in. nieruchomości 1 Waterloo w Londynie i Agora Budapest.

Wspólne przedsięwzięcie polegać będzie na „budowie i zagospodarowaniu położonej w Warszawie nieruchomości, w tym wspólnej budowie wysokiej klasy budynków biurowych, z dodatkową powierzchnią handlową.”

Wspólnicy będą bezpośrednio posiadać po 50% udziałów w spółkach JV i będą udzielać spółkom JV finansowania w formule 50:50 w formie podwyższenia kapitału zakładowego i pożyczek właścicielskich. Cena 50% udziałów w JV wynosi 24.3 mln EUR. Spółki JV - PPCII oraz PPMC będą kontrolowane przez spółki Pantanomo (Solorz) oraz HBR (Chrenko).

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: