Premiera długo wyczekiwanych komputerów rowerowych Garmin 540 i 840

Newsy
Opinie: 0
Premiera długo wyczekiwany komputerów rowerowych Garmin 540 i 840

Po prawie 4 latach Garmin zaktualizował swoje dwa najbardziej popularne komputery rowerowe – modele Edge 540 i Edge 840. Podobnie jak flagowy komputer rowerowy Edge 1040 teraz również dwie mniejsze wersje są dostępne zarówno bez jak i z funkcją Solar, czyli z dodatkowym panelem słonecznym doładowującym urządzenia w trakcie jazdy, gdy świeci słońce.

Zaktualizowana została funkcja ClibPro, która działa teraz nie tylko gdy wczytamy wcześniej przygotowaną trasę, ale również gdy jeździmy spontanicznie bez planu i rozpoczniemy podjazd. Wówczas komputer rowerowy automatycznie pokaże dane dotyczące podjazdu. Można też przeglądać dane na temat podjazdów w naszej okolicy i wybrać któryś z nich jako interesujący do treningu.

Inną nowością wprowadzoną kolejno w nowych wersjach zegarków, ręcznej nawigacji i komputerach rowerowych Garmin jest Multi-band GNSS, czyli wielosystemowy tryb lokalizacji, który jest znacznie dokładniejszy i mniej podatny na przeszkody terenowe.

Zmiany konstrukcyjne objęły aktualizacje gniazda ładowania do USB C. Dodatkowo model Edge 840, który ma ekran dotykowy ma teraz te same przyciski na boku obudowy co model bez ekranu dotykowego. Można więc obsługiwać urządzenie na dwa różne sposoby całkowicie zamiennie, co nie było możliwe w poprzedniej generacji i czego nie oferuje nawet flagowy model Edge 1040.

Interfejs oprogramowania został zaktualizowany do tego znanego z flagowego modelu Edge 1040. To właśnie oprogramowanie oferuje najwięcej nowości obejmujących nowe funkcje oceny przygotowania kolarskiego, adaptacyjne plany treningowe, możliwość trenowania pod kątem konkretnego wyścigu. Są też funkcje umożliwiające zarządzanie wysiłkiem w trakcie treningu. Real-time stamina może ocenić jak długo damy radę utrzymać bieżące tempo, a power guide sugeruje docelowe wartości mocy jaką należy utrzymać w trakcie treningu.

Garmin usprawnił także nawigację, wyszukiwanie sugeruje w pierwsze kolejności lokalizacje powiązane z kolarstwem. Dodano też funkcję, za którą ceniono konkurencję, czyli Wahoo – możliwość konfiguracji pól z danymi z poziomu telefonu.

Model Garmin Edge 840 ma wszystkie funkcje modelu 1040. Różni się mniejszą pojemnością baterii i mniejszą przekątną ekranu.

Ceny:

  • Garmin Edge 540 – 1899 zł
  • Garmin Edge 540 Solar – 2399 zł
  • Garmin Edge 540 Bundle – 2399 zł
  • Garmin Edge 840 – 2399 zł
  • Garmin Edge 840 Solar – 2849 zł

Jest drożej. Dla porównania model Edge 530 można kupić za 979 zł, a Edge 830 za 1489 zł. Ceny zbliżyły się do flagowego modelu Edge 1040 który można kupić od 2629 zł.

Garmin

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: